Studia, po których zarabiasz tysiące dostępne w Nowym Sączu

  • 03.06.2020, 14:04
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Studia, po których zarabiasz tysiące dostępne w Nowym Sączu
Trwa rekrutacja w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. Jeśli myślisz o karierze związanej z informatyką, to koniecznie sprawdź ofertę tej konkretnej uczelni.

 

Specjaliści z branży informatycznej utożsamiani są zazwyczaj z wysokiej klasy profesjonalistami, którzy posiadają ogromną wiedzę technologiczną, co z kolei pozwala z dużym optymizmem patrzeć na zawodową przyszłość. Dla wielu sam skrót IT oznacza „sukces”, a absolwenci nowosądeckiej uczelni zasilają szeregi największych polskich firm związanych z branżą informatyczną.

Co ważne, w WSBN-LU można studiować informatykę, wybierając jedną z trzech najbardziej poszukiwanych specjalności:

  • Cyberbezpieczeństwo, na tej specjalności studenci nabywają niezbędnych umiejętności służących do efektywnego zabezpieczenia własności intelektualnej firmy oraz przetwarzanych przez nią danych, chroniąc tym samym jej majątek, jak również powierzone dane klientów. 
  • Tworzenie gier komputerowych (Game Developer), w czasie zajęć na tej specjalności studenci tworzą indywidualnie oraz w grupie rozbudowane gry działające na komputerze, konsoli oraz urządzeniu mobilnym.
  • Tworzenie aplikacji biznesowych, z kolei na tej specjalności zespół studentów realizuje zaawansowaną aplikację biznesową (desktopową, internetową i mobilną) pracując zgodnie z zasadami, które obowiązują w profesjonalnych zespołach programistycznych największych firm wytwarzających oprogramowanie.

Nauczanie na wszystkich specjalnościach informatycznych w WSB jest prowadzone pod opieką merytoryczną Instytut Badań i Programowania, który przeprowadza przetargi między innymi dla Uniwersytetu Jagiellońskiego czy firm zajmujące się handlem. Natomiast patronat nad kierunkiem objęła firma Oracle, a nad studiami podyplomowymi – Microsoft.

Warto więc poważnie zastanowić się nad studiowaniem w Nowym Sączu, ograniczając koszty związane z wyjazdem na studia do większego miasta, utrzymania się w nim, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć, chociażby na dodatkowe kursy, których w WSBN-LU nie brakuje.

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że zarobki programisty, według najnowszych danych portalu pracuj.pl, wynoszą w Polsce średnio 10 500 złotych.

Więcej informacji o ofercie edukacyjnej znajdziesz tutaj: https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/informatyka

 

 

 

Barbara Ćmiech


Pozostałe