ZUS: Przedsiębiorco, sprawdź zwolnienie ze składek przez internet.

  • 03.06.2020, 12:27
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

ZUS: Przedsiębiorco, sprawdź zwolnienie ze składek przez internet. fot. ilustracyjne / własne
W Małopolsce łączna kwota zwolnienia z opłacenia składek do ZUS za marzec i kwiecień sięgnęła niemal 687 mln złotych. W całym kraju to już 7,2 mld złotych. Teraz można sprawdzić przez internet status swojego wniosku o zwolnienie.

 

Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS dodał możliwość podglądu szczegółów wniosku o zwolnienie z opłacenia składek. Funkcja jest dostępna dla osób, które mają profil na PUE i złożyły wniosek RDZ – czyli właśnie o zwolnienie ze składek. Informacje są zamieszczone w zakładce „Płatnik”, w bocznym menu „Dokumenty i Wiadomości” jest dodatkowa zakładka „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

Przedsiębiorcy, którzy nie mają jeszcze profilu na Platformie Usług Elektronicznych, w prosty sposób mogą go założyć np. przy okazji wizyty w ZUS. Najwygodniej jednak zrobić to bez wychodzenia z domy, przez internet, wykorzystując profil zaufany albo bankowość internetową.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do składania wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej elektronicznie, za pośrednictwem PUE. To najwygodniejszy sposób, który zmniejsza ryzyko popełniania błędu i tym samym przyspiesza obsługę wniosku.


materiał nadesłany

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przedsiębiorca Kraków.
Przedsiębiorca Kraków. 03.06.2020, 19:02
Jak zakładać firmy to tylko w Województwach, bo w Powiatach zawiadamiane jest zawsze CBA.

Pozostałe