Sękowa. Ruszył odwiert w poszukiwaniu wód geotermalnych.

  • 08.06.2020, 13:57
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Sękowa. Ruszył odwiert w poszukiwaniu wód geotermalnych. fot. czytelnik Dawid
Dziś w okolicach Orlika w Sękowej, w miejscu wskazanym w badaniach przeprowadzonych przez AGH w Krakowie, rozpoczęło się wykonanie odwiertu geotermalnego.

 

Inwestycja o wartości 18 321 524,04 zł brutto możliwa jest dzięki  pozytywnej ocenie wniosku złożonego przez Gminę Sękowa w partnerstwie z Miastem Gorlice do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wykonawcą robót jest firma EXALO DRILLING S.A.

Projekt o tytule „Wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Sękowa GT-1 w celu ujęcia wód termalnych w miejscowości Sękowa” ma na celu zbadanie, czy na terenie Sękowej występują wody geotermalne o parametrach pozwalających na ich eksploatację na potrzeby energetyki.

W ramach zadania wykonany zostanie otwór poszukiwawczy o głębokości ok. 3000 m. Jeśli okaże się, że parametry (m. in. temperatura czy wydajność źródła) wody są wystarczające, ogrzeje ona gorlickie osiedla, mieszkania i domy.

Pozytywnie wpłynie to na nasze środowisko, ale i rachunki. W przyszłości zaś otworzy drogę do urozmaicenia oferty turystycznej regionu, przez powstanie kompleksu basenów termalnych.

Zakończenie prac zaplanowano na 13.11.2020 r.

źródło: UM Gorlice

Tomasz Stasiowski

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radna
Radna 09.06.2020, 17:11
PIS robi inwestycje. PO przyjdzie i stwierdzi że się nie opłaca i zaleje betonem, tak samo jak zrobili w innych częściach Powiatu. Np. w Krygu.
tralalal
tralalal 09.06.2020, 20:33
Jaka jest różnica między PiS i PO, jeśli były doradca Tuska jest teraz pisowskim premierem?
OWP
OWP 09.06.2020, 15:31
Brak słów... Ludzie co z wami ?? Już ta TVPis mózgi wypaliła że ciągle o te maseczki się czepiacie. Covid-19 to medialna ściema i to już w całej europie mówią lekarze... Hucpa aby przejąć bez wojen kontrolę nad takimi osłami jak wy... Obudźcie się i przestańcie lewaków i Pisiorów oglądać...
JAN
JAN 09.06.2020, 14:38
Powodzenia w wierceniu
Xxx
Xxx 09.06.2020, 11:50
Gmina wyda pieniądze później oddadzą wszystko w ręce prywtnego inwestora tylko pozazdrościć. Kwitesencja glupoty!!!!!!
Janek
Janek 15.06.2020, 21:01
Xxx głupiego gadania. Jeśli byś X-sie wiedział co piszesz to byś klawiatury nie strzępił. Gmina nie wydaje swoich funduszy tylko dotacje 100% a potem tak czy inaczej pozyska dochody z podatków. Trzeba wiedzieć o czym się mówi a nie pleść banialuki.
Z Sękowej
Z Sękowej 15.06.2020, 19:34
Gmina wyda pieniądze które idą z projektu. Nie własne.
t71
t71 08.06.2020, 23:31
A mnie ciekawi czemu tylko gorlickie domy? A w gminie Sękowa?
Henio
Henio 08.06.2020, 17:47
A te panie to co przy tych odwiertach będą robiły ? Tak tylko pytam ...
Sękowa
Sękowa 08.06.2020, 17:17
"HAHA" Gdybyś ty satał na rynku bez maseczki dostał byś Mandat i wtedy byś się śmiał
Jan Mormoń
Jan Mormoń 08.06.2020, 16:01
Że Bogusia tam nie wzięli ze soba? To przyniesie pecha zobaczycie....
Janek
Janek 15.06.2020, 21:04
Ciekawe cóż za strachajło podszywa się pod moim imieniem i nazwiskiem???! Celowo przekręconym. Zapewne swoje Nazwisko zbrukał doszczętnie i wstyd się podpisać.
Niesamowite wieści
Niesamowite wieści 08.06.2020, 15:32
No dobra to już wszystko wiemy, a co nowego?
SĘKOWA
SĘKOWA 08.06.2020, 14:41
ZGROMADZENIE BEZ MASECZEK
Haha