Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama

A strażacy cały czas pompują. Akcja przekroczyła już nawet granicę Polski.

Podziel się
Oceń

Akcja #gaszynchallenge zatacza coraz większy krąg, przyłączają się do niej kolejne jednostki OSP.
A strażacy cały czas pompują. Akcja przekroczyła już nawet granicę Polski.

Autor: fot. profil facebook DHZ Lipovce

 

Założenia akcji są proste. Każdy nominowany, nie ważne, czy jest to osoba prywatna, firma czy organizacja wykonuje 10 pompek. Za wykonanie ćwiczenia wpłaca się minimum 5 zł, w innym przypadku 10 zł na konto zbiórki dla Wojtusia.

Wszystko zaczęło się w Gaszynie (woj. łódzkie, gm. Wieluń), gdzie druh Marcin Topór z okolicznej jednostki OSP, chcąc wesprzeć charytatywną dla Wojtusia Howisa z Galewic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, wymyślił i rozpoczął akcję, która rozlała się na całą Polskę.

Więcej o akcji można przeczytać tu: siepomaga.pl/wojtus

O tej inicjatywie pisaliśmy w poprzednim tygodniu w osobnym artykule: #gaszynchallenge. Strażacy łamią zasady i pompują pieniądze.


Do akcji włączyło się mnóstwo jednostek OSP, które wzajemnie się nominowały. Co ciekawe druhowie z Szymbarku przekazali nominację swoim odpowiednikom w Słowacji z DHZ Lipovce. Brawo!

Jeśli któraś z jednostek nagrała swój film, a nie jest w poniższym zestawieniu, prosimy o poinformowanie nas o tym. Dołączymy go do galerii.


Oto filmiki:

OSP Szymbark

OSP Śnietnica

OSP Uście Gorlickie

OSP Binarowa

OSP Pagorzyna

OSP Lipinki

OSP Kobylanka

OSP Sękowa

OSP Ropica Górna

OSP Racławice

OSP Korczyna

OSP Libusza

OSP Wójtowa

DHZ Lipovce (Słowacja)

OSP Rożnowice

OSP Sitnica

OSP Strzeszyn

OSP Łosie

#gaszynChallenge - OSP Łosie

OSP KSRG Łużna

 

OSP Staszkówka

OSP Zagórzany

 


Napisz komentarz

Komentarze

Tomek 08.06.2020 18:13
OSP ZAGÓRZANY

Ministrant 08.06.2020 16:17
Świetnie chlopaki chcialem tez dodac ze osp biecz osp Rożnowice osp sitnica osp strzeszyn tez w ta akcje sie wlaczyli

ReklamaMet Chem - Okna PCV DRUTEX, kominki, piece kaflowe - Gorlice, ul. Kościuszki 12, tel. 18 353 10 74
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
Reklama
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: ?Treść komentarza: bardzo dobrze że sobie gówniarz roztrzaskał wypucowane BMWData dodania komentarza: 9.04.2026, 11:54Źródło komentarza: Tak się skończyło popisywanie na drodze. Rozbite doszczętnie volvo i bmw [FOTO]Autor komentarza: Panie władzo !!!Treść komentarza: nie czuć w tem pojeździe prentkości !Data dodania komentarza: 9.04.2026, 10:29Źródło komentarza: Tak się skończyło popisywanie na drodze. Rozbite doszczętnie volvo i bmw [FOTO]Autor komentarza: DoronTreść komentarza: To niezwykle interesujący temat, że marka BMW tak mocno przyciąga przygłupów z ujemnym ilorazem inteligencji. W Gorlicach nie brakuje podobnych niedorozwiniętych idiotów, którzy codziennie terroryzują miasto.Data dodania komentarza: 9.04.2026, 10:26Źródło komentarza: Tak się skończyło popisywanie na drodze. Rozbite doszczętnie volvo i bmw [FOTO]Autor komentarza: WwwTreść komentarza: Panie redaktorze. Nie mogę uwierzyć, że sam Pan to napisał. Lepiej gdyby był to gotowiec przysłany z ministerstwa. Szkoda patrzeć, jak wiele w tym tekście manipulacji. W Polsce, a już szczególnie na szczeblu lokalnym nie ma żadnej dyskusji. Temat podejmowały tylko ogólnopolskie środowiska katolików świeckich, które ostrzegały że przedmiot tylko z nazwy jest o zdrowiu. Na drugim biegunie są tzw organizacje pozarządowe, prowadzone przez celebrytów, nie mające żadnego związku z oczekiwaniami społeczeństwa, ale które mają dostęp do mediów. Minister jest tak radykalna, że sam Kierownik ją temperuje, bo mu wyborców płoszy. W każdym razie opór społeczny przeciwko pseudoedukacji miał sens i był częściowo skuteczny.Data dodania komentarza: 9.04.2026, 10:03Źródło komentarza: Edukacja zdrowotna w szkołach będzie obowiązkowa. Od kiedy?
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12