Czy każdy może stać się potentatem na rynku naftowym? Zagraj i sprawdź, czy masz żyłkę do interesów!

  • 24.06.2020, 10:45
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Czy każdy może stać się potentatem na rynku naftowym? Zagraj i sprawdź,…
Gorlicką młodzież gorąco zachęcamy do udziału w wirtualnym, historyczno-ekonomicznym maratonie pn. „Czarne Złoto Galicji – gorączka naftowa między Gorlicami a Borysławiem”. W drugiej połowie XIX wieku w Galicji zapanowała gorączka czarnego złota, a miejscowości takie jak Gorlice były centrum przemysłu naftowego. Jak to się zaczęło? W te niezwykłe czasy „galicyjskiego Teksasu” przeniosą nas Urszula Karasińska oraz dr Sebastian Wacięga.

 

W pierwszej części maratonu prowadzący zaprezentują sylwetki gorlickich nafciarzy oraz ciekawostki związane z przemysłem naftowym i ziemią gorlicką. W drugiej zaproszą miłośników planszówek do udziału w grze Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota. Ta symulacyjna gra ekonomiczna, osadzona w realiach XIX-wiecznej Galicji to doskonała lekcja prowadzenia biznesu. Czy każdy może stać się potentatem na rynku naftowym? Zagraj i sprawdź, czy masz żyłkę do interesów.

Nagrań z rozgrywki szukajcie już w najbliższy czwartek (25 czerwca) na stronie www.mbpgorlice.info i bibliotecznym kanale YouTube MBP w Gorlicach.

Sebastian Wacięga – pracownik Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, facylitator zespołowego planowania strategicznego i tworzenia pomysłów programowych (misja, kierunki rozwoju, edukacja, działania i wystawy muzealne), współtwórca gier: Chłopska Szkoła Biznesu i Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota.

Urszula Karasińska – emerytowana bibliotekarka, pasjonatka i badaczka lokalnej historii. Współpracowała przy tworzeniu gry Oil City. Od 2017 roku przeprowadza z mieszkańcami ziemi gorlickiej wywiady, realizując autorski projekt „Świadkowie lokalnej historii”. W 2018 roku realizowała projekty historyczne „Gorlickie dialogi” i „Mała-wielka Ojczyzna – gorlickie echa historii”. W 2019 roku poprowadziła projekt „Wojenna Witryna”.

Historyczno-ekonomiczny maraton z grą planszową Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota jest organizowany w ramach projektu „Wymiatasz w bibliotece”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło info: MBP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe