Zobacz Gorlice na starych fotografiach. I to w 3D!

  • 24.06.2020, 08:56
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Zobacz Gorlice na starych fotografiach. I to w 3D! fot. Stare Gorlice
Interesuje Cię historia naszego miasta? Lubisz oglądać stare zdjęcia i porównywać, jak wyglądały znane Ci miejsca kilkadziesiąt lat temu?

 

Na wiele pytań związanych z obrazem miasta początku ubiegłego wieku, znajdziemy odpowiedź na grupach Nasze Gorlice i Stare Gorlice na portalu Facebook.

Tam właśnie uczestnicy internetowych spotkań dzielą się fotkami z dawnych lat. W ostatnim miesiącu grupa wzbogaciła się o ciekawy efekt udostępnianych zdjęć. Nałożony filtr 3D powoduje, że obrazy zaczynają żyć, poruszać się, tło nabiera trzeciego wymiaru. Wiadomo, że starych fotografii nie da się ożywić, jak tych zrobionych obecnie aparatami z milionami pikseli, ale mimo wszystko efekt jest piorunujący.

O genezie powstania facebookowych grup rozmawiamy z ich założycielem, Mateuszem Muchą.

Kilka lat temu zakiełkował u mnie pomysł założenia fanpage'a ze starymi fotografiami. Nazwałem go „Stare Gorlice” – mówi Mateusz Mucha, administrator grupy.

Chciałem zarazić tym tematem innych i pokazać historię na zdjęciach. Grupa ma na celu promocję naszego miasta i regionu, skupienie osób, dla których historia miasta jest żywa i ważna. Nie mieszkam w Gorlicach od kilku lat, ale emocjonalne związki pozostały, mogę w ten sposób duchowo być w moim rodzinnym mieście.

Tak prywatnie od lat wczesnoszkolnych interesowałem się historią miasta a fotografia to jedna z moich pasji.

Gdyby ktoś był w posiadaniu innych, nieznanych widokówek, fotografii, zapraszamy do naszej grupy i podzielenia się swoimi zbiorami, niech zobaczą je też inni. Przeżyjmy historię naszych Gorlic niejako na własne oczy.

Na kolejnym profilu, który jest powiązany z tym macierzystym i nosi nazwę Nasze Gorlice, opublikowałem ostatnio kilka zdjęć z filtrem 3D, uprzednio kolorując je, by nabrały jeszcze większej mocy przekazu. Zapraszam do oglądania, bo efekt jest interesujący – zachęca Mateusz Mucha.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage, gdzie znajdą Państwo skarbnicę starych fotografii z różnych okresów ubiegłego wieku.
 

Stare Gorlice:  >>> LINK <<<

Grupa Nasze Gorlice:  >>> LINK <<<

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JS
JS 24.06.2020, 12:02
Brawo.
Trzymam kciuki jednocześnie doceniam ogromną pracę włożoną w działalność profilu

Pozostałe