„Tarcze” dla samorządów przyznane!

  • 26.06.2020, 08:51
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

„Tarcze” dla samorządów przyznane! Foto: Starostwo Powiatowe w Gorlicach
Ponad 4,4 mln złotych dofinansowania z rządowego programu wsparcia inwestycji otrzyma powiat gorlicki. Wręczenie symbolicznego czeku odbyło się podczas wczorajszego (25 czerwca) spotkania z przedstawicielami samorządów ziemi gorlickiej. Ogółem trafi do nas ponad 20 mln złotych.

 

Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln zł. Łącznie w skali całego kraju to aż 6 miliardów złotych.

W Starostwie Powiatowym przedstawiciele samorządów powiatu gorlickiego otrzymali z rąk poseł Barbary Bartuś symboliczne czeki, z przeznaczeniem na realizację inwestycji, które zostaną przeznaczone dla: szkół, przedszkoli, szpitali, domów pomocy społecznej, a także inne działania podejmowane w małych Ojczyznach. Oferowany Fundusz Inwestycji Samorządowych ma odegrać rolę tarczy dla samorządów.

Podział środków dokonany został według ściśle określonego algorytmu, uwzględniającego planowane wydatki majątkowe samorządów oraz ich zamożność. Pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji.

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

android
android 27.06.2020, 00:28
to jeszcze 50 baniek na utylizacje odpadow zz rafineri poproszę
gorliczanin.
gorliczanin. 26.06.2020, 17:08
Błazenada !!!!!
Normalny
Normalny 26.06.2020, 16:30
Mam do Was ogromną prośbę .Czy możecie przestać się naśmiewać z wady wymowy tej pani.Czy to jest takie śmieszne .Ludzie zastanówcie się trochę.
geotermalna  gocha
geotermalna gocha 27.06.2020, 07:21
mnie to śmieszy bałłłdzo :)
pysior
pysior 27.06.2020, 00:26
nie nie możemy przestać
Biedak
Biedak 26.06.2020, 15:12
Mam 60 lat i byłem w MOPS po pomoc bo mi jest ciężko, i ogromnym wstydem jest prosić o pomoc 20 letnią dziewczynkę, która sama rozwiązuje problemy, a na problemach i życiu się wcale nie zna i dlatego jest to wszystko martwe i nic nikomu nie przysługuje. A pani Poseł tego nie widzi.
starszy
starszy 26.06.2020, 15:44
Mam 63 lata, pracuję i sam rozwiązuję swoje problemy.
Wyborca
Wyborca 26.06.2020, 13:04
Ooooo prosze pokazała sie szanowna Pani Błbała, a gdzie to sie Pani schowała na czas całej pandemii?
jajec
jajec 26.06.2020, 11:21
Szanowny adminie ! Warto byłoby podjąć temat przerwanych obrad radnych powiatowych. Ponad miesiąc temu przewodniczący Waląg bezprawnie i bez uzasadnienia przerwał obrady i do dnia dzisiejszego nie wznowił ich. Mieszkańcy chcieliby wiedzieć dlaczego tak się stało i dlaczego stan zawieszenia trwa nadal. Nie wolno dopuścić do tego, że pan przewodniczący zachowuje się jak dyktator i jak dyktator zarządza.
T
T 28.06.2020, 15:33
Ale jak widać na zdjęciach, nie ma to znaczenia, wszyscy uśmiechnięci, koalicja trwa, współpraca kwitnie. O co ci chodzi?
Ksw
Ksw 26.06.2020, 09:44
Balbala daj spokój z polityką bo wszystko na siłę i na pokaz, co zrobiłaś dla Gorlic???hah

Pozostałe