Ponad 2,3 mln złotych dla gorlickiego szpitala!

  • 26.06.2020, 09:23
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Ponad 2,3 mln złotych dla gorlickiego szpitala! Foto: UMWM
W tarnowskiej agendzie zamiejscowej UMWM marszałek województwa Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka przekazali na ręce przedstawicieli placówek medycznych z obszaru tarnowskiego i sądeckiego, a także dla Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc „Odrodzenie” w Zakopanem, symboliczne czeki.

 

Zarząd Województwa Małopolskiego uruchomił w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej sześć pakietów pomocowych realizowanych w obrębie trzech etapów. Pierwszy etap stanowi pakiet medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej, drugi buduje pakiet społeczny i edukacyjny, natomiast trzeci to pakiet rozwoju. Angażowane są niebagatelne środki. W sumie to około 1 miliarda złotych na ratowanie zdrowia, życia, miejsc pracy i całej gospodarki.

Marszałek Witold Kozłowski apelował o szybkie decyzje, jeśli idzie o wydawanie rozdzielanych teraz na służbę zdrowia unijnych pieniędzy.

Nie jest to nasze ostatnie słowo w tym temacie. Przygotowywane są kolejne środki finansowe na służbę zdrowia. Musi się jednak zwiększyć tempo ich wydawania. Musimy nie tylko skutecznie walczyć z epidemią koronawirusa, ale też być dobrze przygotowani na ewentualną drugą falę zachorowań – stwierdził Witold Kozłowski.

Wicemarszałek Łukasz Smółka przekonywał, że samorząd wojewódzki traktuje te pieniądze jako inwestycję w zdrowie Małopolan.

Zdrowie mieszkańców województwa jest dla nas najważniejsze. Dlatego staramy się doposażyć małopolską służbę zdrowia w najnowocześniejszy sprzęt i najnowocześniejszą aparaturę medyczną – podkreślał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Do placówek medycznych w regionie tarnowskim trafi ponad 10,6 mln zł unijnych środków. Za te pieniądze szpitalne oddziały wyposażone zostaną w nowoczesną aparaturę. Placówki medyczne w regionie będą miały osiem nowych karetek pogotowia.

Jednym z beneficjentów jest Szpital Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach. Symboliczny czek na kwotę 2 343 579,86 zł odebrał dyrektor placówki Marian Świerz.

Źródło info: UMWM

Barbara Ćmiech

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 27.06.2020, 23:40
Jeden Rząd daje, a Drugi odbiera, bo pieniędzy nie ma i nie będzie.
Szpital
Szpital 27.06.2020, 21:55
Tymczasem z okazji koronawirusa wszystkim pielęgniarkom i lekarzom dyrektor odebrał wszystkie dodatki i dostają teraz suchą podstawę-minimum zapewniane przez NFZ. A i to tylko do końca roku bo potem grozi kolejna obniżka. Taka motywacja do pracy. Sprzętu kupią dużo - tylko kto go obsłuży?
Gość
Gość 26.06.2020, 17:53
W lipcu pracownicy szpitala dostają podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 20 złotych brutto,T o chyba jest premia za pracę w szczególności z COVID-19!
gorliczanin.
gorliczanin. 26.06.2020, 17:00
Błazenada przedwyborcza !!!!!
gorliczanin.
gorliczanin. 26.06.2020, 16:17
Przedwyborczy bełkot .
aa
aa 26.06.2020, 15:42
Wybierzcie Trzaskowskiego to zamiast dotacji będzie likwidacja.
Rozsądny
Rozsądny 26.06.2020, 10:08
Bardzo bym teraz prosił o wywiad z p. dyrektorem placówki Marianem Świerz i zapytać na co zostaną przeznaczone te środki, i w jakich kwotach, czy jakieś inwestycja (remont, malowanie) w szpitalu? zakup sprzętu(jakiego? na jakie oddziały?)? premie czy wypłaty(dla personelu medycznego? czy dla zarządu?)?
Takie prawdziwe dziennikarstwo, skoro jest kasa, publiczna kasa, to społeczeństwo powinno wiedzieć na co zostanie ona wydana.

Pozostałe