Cudownie jest spełniać marzenia! UKS Staszkówka Jelna z awansem do I ligi!

  • 28.06.2020, 12:17
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Cudownie jest spełniać marzenia! UKS Staszkówka Jelna z awansem do I ligi! fot. facebook Michał Bąk
Dziesięć lat temu w głowie dwóch zapalonych trenerów pojawiło się marzenie stworzenia czegoś wyjątkowego. Dziś przyszedł pierwszy z momentów, gdy te z początku nieśmiałe plany stały się rzeczywistością.


Na bazie 10 zawodniczek powstał klub UKS 3 Staszkówka Jelna. Z każdym nowym sezonem zawodniczek oraz osób pracujących przybywało. Z czasem klub zaczął rozrastać w bardzo szybkim tempie. Wywalczono kilkadziesiąt tytułów Mistrza Małopolski. Później przyszedł czas na medale Mistrzostw Polski. Najpierw dwa brązowe i srebro. Wreszcie na początku tego roku Trójeczka zdobyła upragnione złoto w futsalu U-16.

Czy to koniec? Nie! W ostatnich dniach, po prawdziwej batalii medialnej i przepychankach z Centralą udało się klubowi przystąpić do barażu o I ligę kobiet.

Na tej drodze stanął mistrz grupy śląskiej, zespół Bielawianki Bielawa. Dziś w godzinach porannych odbyło się spotkanie decydujące o tym, kto zasili grono pierwszoligowców.

Tak o decydującym o awansie meczu mówi Michał Bąk, trener drużyny:

Pierwsza połowa to prawdziwy koncert w naszym wykonaniu. Strzelamy trzy bramki oraz stwarzamy sobie kilka innych dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych. W tym fragmencie gry jesteśmy zespołem bardziej dojrzałym i nasza przewaga w każdym aspekcie rzemiosła piłkarskiego jest widoczna.
 

Po przerwie do 70 minuty mecz jest wyrównany, ale tempo gry z powodu trudnych warunków pogodowych znacznie spadło. O tym co wydarzyło się między 70 a 90 minutą musimy po wyciągnięciu wniosków szybko zapomnieć.

Zespół Bielawianki po strzeleniu bramki kontaktowej całkowicie nas zdominował strzelając gola na 3-2 oraz stwarzając sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje do wyrównania. Na szczęście udało nam się doholować wynik do końca meczu i to Trójeczka cieszy się z upragnionego awansu.

Czy to koniec? Zapewne nie. My się dopiero zaczynamy rozkręcać. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz innym przedstawicielom sztabu tego spektakularnego sukcesu. Wielkie słowa uznania należą się również naszym sponsorom i partnerom.


Dziękujemy przede wszystkim władzom gmin Gródek nad Dunajcem i Moszczenica oraz firmie @Fakro Nowy Sącz (sponsor strategiczny) oraz sponsorom wspierającym: Jarosław Królewski, Marpol W.Małek, R.Małek Spółka Jawna, ks. Prałat Andrzej Dźwigaj, AG Monter Artur Górowski, Piekarnia i Ciastkarnia Józef Nika, Wiśniowski, Leo Trans Grzegorz Wielopolski, Usługi Ogólnobudowlane Małgorzata Paweł Piksa, Gór Bet Adam Laskowski, 4 Cars Wojciech Mróz-Magdalena Mróz.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

konopnicka
konopnicka 29.06.2020, 08:37
Brawo panie niech się uczą marni kopacze z Gorlic -ba 5-liga i super gwiazdy medialne haha ,praca treningi a nie kreowanie swojego wizerunku na fejsie ,jeszcze raz gratuluje.

Pozostałe