Duda i Trzaskowski. To oni będą walczyć o fotel Prezydenta Rzeczpospolitej w II turze.

  • 28.06.2020, 21:43
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Duda i Trzaskowski. To oni będą walczyć o fotel Prezydenta Rzeczpospolitej w II turze. fot. youtube natemat.pl (agencja gazeta)
Sondażowe, prognozowane wyniki wyborów prezydenckich, opublikowane przez ogólnopolskie media dają zwycięstwo urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Osiąga on wynik 41,8% głosów. Za nim plasuje się Rafał Trzaskowski, któremu prognozuje się otrzymanie 30,4% głosów w dzisiejszych wyborach. To właśnie ci kandydaci spotkają się w II turze za dwa tygodnie.

 

Szymon Hołownia zdobył 13,3% głosów, Krzysztof Bosak 7,4% głosów, Robert Biedroń uzyskał 2,9% głosów, a Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał wynik 2,6% głosów.

Pozostali kandydaci - Marek Jakubiak, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek i Mirosław Piotrowski - uzyskali wyniki poniżej jednego procenta poparcia.

 

Na godzinę 21.00 zanotowano około 63% frekwencji, takiego wyniku nie zaobserwowano od lat.

W zorganizowanych niedawno prawyborach na naszym portalu najwięcej głosów internautów otrzymał Andrzej Duda, który cieszył się 36% głosów poparcia. Rafał Trzaskowski przeszedł do II tury z poparciem 29% głosów naszych Czytelników. Wyniki lokalne potwierdzają tendencje i preferencje Polaków w dzisiejszym głosowaniu.

 

Kto Waszym zdaniem zwycięży w drugiej turze, 12 lipca?

Tomasz Stasiowski

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hmm
hmm 01.07.2020, 08:21
szkoda komentować tylko wszyscy na wybory i wtedy dopiero można narzekać a nie połowa nie pójdzie mówiąc że pis i tak wygra a potem narzekają..jestem bezpartyjny ale pisioki skończcie już ze wina tuska a teraz wina trzaskowskiego.........dlaczego cały dzień wyborczy kaczyński modlił sie na Jasnej Górze żeby nie przegrać?bo wyszły by na jaw takie przekrety że za mieszka 1 takich nie było..niech wygra lepszy 12
Oby
Oby 30.06.2020, 06:38
Wystarczy popatrzy na twarz Trzaskowskiego i widać co na niej pisze a pisze mam was gdzie głupie polaki potrzebuje was szych głosów żeby was sprzedać do Niemiec, ktoś musi Niemca robić w polu i opiekować się starymi gestapowcami
bysa
bysa 30.06.2020, 11:55
człowieku spokojnie, takie fobie teraz się leczy tylko trzeba odwagi
adam1
adam1 29.06.2020, 22:51
Niestety jest to wybór miedzy dżumą a cholerą. Ani w jednym ani w drugim przypadku nic nie zmieni się na lepsze. Polityka gospodarcza państwa pozostanie bez zmian.
Ona
Ona 29.06.2020, 17:35
Ja bym wybrał Rafała Trzaskowskiego i niech robi z Polski Bieszczady, by tylko sadzić i wycinać drzewa i nic więcej. Niech Polska będzie Powiatem UE.
Za PiS Duda#moj#prezydent tylko i wyłącznie
Za PiS Duda#moj#prezydent tylko i wyłącznie 29.06.2020, 13:37
Nie zgodzę się na PiS głosują ludzie mądrzy nie zawsze wykształcenie jest miarą mądrości na PiS głosują ludzie co ciężko pracują fizycznie, a ja mam wykształcenie wyższe i głosowałem na PIS jestem osobą młoda umie porównać to co było przed PiS do jakiego stanu z PO doprowadziło w Polsce a teraz Dzięki PiS nie biorą mi podatku korzystam z ulgi dla młodych. Dla mnie gadanie że PiS niszczy państwo to głupota lewica niszczy państwo robi poddział bo jedyna ich obroną jest wytykwnie innym błędów a sami nic nie robią tylko nagaduja i nas chce sprzedać nie będzie Polski a Europa. Ludzie otwórzcie oczy jak ślepi jesteście co zrobiła lewica (PO) za swojej kadencji? Nic, będzie gorzej niż jest!!!
Pawel
Pawel 29.06.2020, 11:45
wystarczy popatrzec kto glosowal na Dude.... jak wyksztalcony ciemny odlamek spoleczenstwa..wazne jest to zeponad 50% ludzi CHCE ZMIANY!!!!
aa
aa 30.06.2020, 21:04
Trzaskowski dostał 30%, czyli 70% jest jest jemu przeciwnych!
aa
aa 30.06.2020, 21:01
Trzaskowski dostał 30%, czyli 70% jest jemu przeciwnych.
Madzia
Madzia 29.06.2020, 13:45
Nie zawsze wykształcenie idzie z parze z rozumem proszę pana 😂😅🤦‍♀️patrząc po niektórych jestem swoich słów pewna na 100% teraz każdy może zrobić studia. Ludzie którzy głosowali na *** ciężko pracują na chleb od młodych lat bo wybrali pracę zamiast studiów. Sama mam wykształcenie wyższe i nigdy bym nie głosował na lewicę, jedynie do czego się nadają to narzekanie na PiS i wytykwnie błędów niewielu a oni co robili nie dość że niszczyli Polskę o i sprzedawali mało o tym się pisało. Niech pan zrobi lekcje historii a potem głosuje pozdrawiam
Lachim
Lachim 29.06.2020, 09:44
"dają" 500+ emerytura+ i oni się cieszą obwiniając Tuska ze ceny rosną podali jaka grupa głosuje na Dudę więc wszystko jasne...
Murem#za PIS
Murem#za PIS 29.06.2020, 19:16
Ktokolwiek ma w swoim sercu trochę odpowiedzialności za los Rzeczypospolitej i chce powierzyć swój głos Trzaskowskiemu, to nich posłucha co mówił w kampanii prezydenckiej w Warszawie i co w Warszawie zrobił” – mówił. Jeśli chcecie mieć prezydenta co potrafi tylko kłamać to proszę obiecywał Warszawie cuda wianki i nic nie zrobił 🤗🙌
Czytelnik:))))
Czytelnik:)))) 29.06.2020, 09:16
Hehe spolecznosc pissss musi wygrac:))))) zeby kaczor mial za co sie wozic na krakow co miesiac niech wygra pisssssss hehehe sami swoi
20latek
20latek 29.06.2020, 06:47
Tylko Duda tylko PiS dość rządów PO i kłamcy Trzaskowskiego Niemcy finansują partie PO i tego Trzaskowskiego poto żeby rozkradac nasz kraj i z Polaków zrobić niewolnikow
Mily
Mily 29.06.2020, 10:47
Polska jest już daaaaaawno rozkradziona. Ehhh
Eeh
Eeh 29.06.2020, 06:28
Pisowskie miasto,nikt nie zmądrzeje wszyscy zaslepieni ,
Renata
Renata 29.06.2020, 21:26
Wszyscy zaslepieni tylko ty jasny, to się wyprowadz skoro ci tak zle.
Konstytucja
Konstytucja 29.06.2020, 09:34
Demokracja .Wszyscy głosują na kogo chcą.
ja
ja 29.06.2020, 01:33
Rafał
Wera
Wera 29.06.2020, 00:33
Ludzie, obudźcie się! Ile wam jeszcze Duduś naobiecuje? Sprzedajecie się za waszą własną kasę!
Antoni
Antoni 28.06.2020, 22:52
Brawo Andrzej! Niezdecydowanym powiem tak: czy chcecie aby Trzaskowski podwyższył wiek emerytalny lub zdjal 500 plus? Wtedy pojedziecie do Niemczech na szparagi i wtedy zamiast pracować w kraju pojedziecie i zostawicie swoje rodziny ...
Bella
Bella 30.06.2020, 05:02
Trzaskowski powiedzial glosno i wyraźnie, że nie odbierze ani 500+ ani emerytom 13 tylko, że tvpropagandowa nawet o tym nie wspomni!!!!!😥😤
Kardamin
Kardamin 29.06.2020, 09:03
Bzdury wypisujesz i powtarzasz to co ci w tvp nakładli.
Kasia
Kasia 29.06.2020, 21:03
Moje dzieci skończyły szkolw studia . Pracy za Tuska rzadu nie dostały. Za pracą 12 - 10 lat temu wyjechaly do Angli, Niemiec, Austrii czy Holandii. Tak rządziło PO i PSL. Klamstwo powtarzane kilka razy staje się prawdą. TAKĄ METODE MA PO .
Normalna
Normalna 29.06.2020, 08:56
Nie korzystam z 500+, a jakoś nie muszę jeździć na szparagi do NIEMIEC (nie Niemczech), żeby żyć. Wystarczy nie być darmozjadem i nierobem.
hmm
hmm 29.06.2020, 08:21
weż się do roboty a nie licz na 500+ a pozatym nikt 500+ nie ruszy..ale jak szumowski i inni z pis nieuczciwie zarabiaja miliony to ci nie przeszkadza a twoje motto to niech kradna byle 500+ i trzynastka były
Ten