Nauka niemieckiego? Wystarczy Ci telefon.

  • 28.06.2020, 22:15
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Nauka niemieckiego? Wystarczy Ci telefon.
Żyjemy w erze Internetu, szybkiej wymiany informacji i powszechnego dostępu do wiedzy. Mimo to wielu z nas nauka kojarzy się przede wszystkim z długimi godzinami spędzonymi nad książkami. Tymczasem zdobywanie nowych umiejętności, zwłaszcza tych językowych, powinno opierać się także o nowoczesne technologie. Dziś wiele przydatnych narzędzi do nauki możesz mieć w telefonie. O które konkretnie chodzi i jak mogą usprawnić naukę? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Nauka – szybsza niż myślisz

Dzięki Internetowi świat znacząco przyspieszył – dzięki niemu z łatwością się komunikujemy, przesyłamy dane i pracujemy. To sprawia, że szukamy także szybszych i wygodniejszych rozwiązań umożliwiających naukę. Na te potrzeby odpowiadają twórcy aplikacji, vlogów i podcastów niemieckich, których nie brakuje. Obecnie osobistego nauczyciela możesz mieć zawsze przy sobie, czyli w telefonie, co pozwala uczyć się w każdym miejscu i o każdej porze.

Podcasty w języku niemieckim

Jak osłuchać się z językiem? Najlepiej z pomocą osób, które w prawidłowy sposób posługują się językiem niemieckim. Doskonałym rozwiązaniem okażą się niemieckie podcasty. To przede wszystkim ciekawa forma zdobywania wiedzy. Słuchanie rozmów prowadzonych w innym języku pomoże Ci lepiej go zrozumieć oraz utrwalić pewne językowe schematy. Ponadto z takiej formy mogą korzystać wszyscy. Jeśli zaczynasz przygodę z niemieckim, posłuchaj Slow German mit Annik Rubens, a jeśli wiesz już co nieco o języku naszych zachodnich sąsiadów, sprawdź Warum nicht? lub Podcast.de. Ich tematyka nie zawsze dotyczy nauki niemieckiego, ale z pewnością okaże się pomocna niezależnie od poziomu zaawansowania.

Lekcje języka w telefonie

Naukę należy uzupełnić praktycznymi ćwiczeniami – w tym celu warto sięgnąć po aplikację językową. Tego typu rozwiązań z pewnością nie brakuje, warto jednak poświęcić trochę czasu i poszukać tych, które pomogą Ci osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Przykładem może być aplikacja Babbel. Jej główną zaletą jest dopasowanie poziomu lekcji do Twoich umiejętności. Dzięki temu możesz szkolić się zarówno na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym. Ponadto materiał obejmuje różne dziedziny życia, dzięki temu w razie potrzeby przygotujesz się na wakacje lub rozmowę kwalifikacyjną w Niemczech.

Wymowa również jest ważna

Wymowa to jeden z najważniejszych aspektów komunikacji, dlatego należy ją trenować. Jest na to kilka sposobów. Wykorzystaj dyktafon w telefonie, by się nagrywać. Podczas mówienia pewne błędy umykają naszej uwadze i o wiele łatwiej wyłapać je dopiero podczas odsłuchu. Tu ponownie przyda się aplikacja Babbel, oferująca system rozpoznawania wymowy.

Okazuje się więc, że do skutecznej nauki nie trzeba wiele – liczą się chęci i jak w tym wypadku telefon. Tak więc smartfony w dłonie i do dzieła!

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe