Gabinet tlenoterapii hiperbarycznej w Strefie Piękna to jedyne takie miejsce w Gorlicach!

  • 11.07.2020, 17:42
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gabinet tlenoterapii hiperbarycznej w Strefie Piękna to jedyne takie miejsce…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Znany na gorlickim rynku salon kosmetyczny właśnie poszerzył swoją ofertę o zabiegi polegające na oddychaniu niemal stuprocentowym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia, co pozwala bardzo dobrze dotlenić cały organizm. Tlenoterapia hiperbaryczna skutecznie wspomaga leczenie wielu chorób i urazów, a także działa odprężająco i relaksująco.

 

O tym, że Strefa Piękna SPA & Fitness to unikatowe miejsce na mapie Gorlic, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. To jedyne miejsce w mieście, gdzie pod fachowym okiem specjalistów możemy skorzystać z bogatej oferty zabiegów w salonie kosmetycznym, masaży relaksacyjnych i jedynej w okolicy siłowni dedykowanej wyłącznie kobietom.

Kilka dni temu w salonie pojawiła się absolutna nowość – gabinet tlenoterapii hiperbarycznej. Już jedna sesja w komorze hiperbarycznej biostymuluje nasz organizm, odżywia niedotlenione komórki, co w rezultacie wpływa na poprawę kondycji fizycznej, likwiduje zmęczenie oraz wzmacnia układ odpornościowy – co jest przecież bardzo ważne w obecnych czasach. Tlenoterapia to również skuteczne antidotum na zaburzenia koncentracji czy bóle migrenowe. Doskonale obniża także poziom stresu oraz poprawia jakość snu.

Ale zacznijmy od początku...

Co to jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Jest to nieinwazyjna metoda leczenia różnych chorób, polegająca na oddychaniu niemal stuprocentowym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia wytworzonego w komorze hiperbarycznej. To doskonały sposób na zahamowanie procesów starzenia i usprawnienie funkcjonowania organizmu poprzez ogólnoustrojowy wpływ na regenerację tkanek i poprawę odżywienia wszystkich komórek ciała.

Zabiegi są niezwykle przyjemne, nieinwazyjne i bezbolesne, a ich podstawowym efektem jest stymulacja wzrostu komórek macierzystych, które wspomagają regenerację całego organizmu.

Jak działa komora hiperbaryczna?

Połączona moc zwiększonego ciśnienia i zwiększonego stężenia tlenu sprawia, że gaz w komorze z większą łatwością przedostaje się do płynów ustrojowych: krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego, który odżywia mózg i rdzeń kręgowy, poprawia zdrowie oraz kondycję fizyczną.

Wykorzystanie ciśnienia wyższego niż atmosferyczne pozbawia tlen fizjologicznych barier przenikania przez tkanki. Oznacza to, że tlen może przenikać tam, gdzie w normalnej sytuacji nie ma szans na dotarcie – czyli do obszarów źle ukrwionych, na przykład do ran czy ognisk udarowych.

Jak wygląda zabieg i jak często go stosujemy?

Zabieg trwa zwykle 60 minut i odbywa się raz dziennie. Zalecane jest zapisanie się na serię zabiegów, minimum pięć sesji, najlepiej dzień po dniu.

Podczas terapii hiperbarycznej pacjent przebywa w pozycji leżącej – wchodzi do komory i zakłada maskę tlenową. Ciśnienie wewnątrz komory jest stopniowo zwiększane do uzyskania poziomu zgodnego z zaleceniami. Pod koniec zabiegu ciśnienie jest stopniowo zmniejszane aż do wyrównania z ciśnieniem atmosferycznym, dopiero wtedy pacjent może opuścić komorę. Co ważne, nad prawidłowym przebiegiem zabiegu czuwa terapeuta. Zabieg jest przyjemny i odprężający, wewnątrz komory można czytać książki i prasę, słuchać muzyki, czy korzystać z telefonu komórkowego. Zabiegi stosowane mogą być zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Dla osób, z jakimi schorzeniami polecane są zabiegi w komorze hiperbarycznej?

Dla osób z problemami dermatologicznymi – zabiegi spowalniają procesy starzenia, zdecydowanie przyspieszają regenerację po zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej, wyciszają choroby skóry (łuszczycę, wysypkę, rumień, grzybicę skóry, atopowe zapalenie skóry, trądzik).

Dla osób z problemami laryngologicznymi jak nagła głuchota czy szumy uszne.

Dla osób z problemami kardiologicznymi: z miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym, stopą cukrzycową.

Dla osób z problemami gastrologicznymi, takimi jak niedrożność jelit czy choroba wrzodowa.

Dla osób z urazami sportowymi, urazami kości i tkanek miękkich kończyn, trudno gojącymi się ranami.

Dla osób z chorobami neurologicznymi jak ADHD, autyzm, stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, depresja, migrena, dla osób z bólami mięśni i nerwobólami, z chorobami reumatycznymi, a nawet z boreliozą.

Dla osób z problemami ortopedycznymi, takimi jak: zespół cieśni nadgarstka, reumatoidalne i zwyrodnieniowe choroby stawów, osteoporoza, zapalenia kości.

Dla osób z nadwagą i otyłością, obrzękami, anemią, zaburzeniami potencji i niepłodnością.

Oczywiście nie istnieje skuteczne leczenie medyczne bez ryzyka objawów niepożądanych. Na szczęście liczba powikłań terapii hiperbarycznej jest bardzo niska. Zależy ona też od zastosowanego ciśnienia i typu komory. W komorach miękkich, takich jak ta w Strefie Piękna, to niebezpieczeństwo jest zminimalizowane.

...

Z zabiegów można skorzystać w komorze hiperbarycznej w Strefie Piękna SPA & Fitness w Gorlicach. Salon znajduje się przy ul. Podkościelna 13 (II piętro). Dzwoniąc pod numer telefonu: 500 238 258 od specjalisty dowiesz się, czy zabieg polecany jest również na Twoje dolegliwości. Więcej informacji znajdziesz również na stronach: tlenoterapia.gorlice.pl i spa.gorlice.pl.

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe