Szymbark. Samochód wypadł z drogi. AKTUALIZACJA

  • 02.07.2020, 11:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Szymbark. Samochód wypadł z drogi. AKTUALIZACJA
Dzisiaj (2 lipca) kilka minut po godz. 11 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego.

 

Na miejscu pracują już strażacy z gorlickiej JRG, druhowie z OSP Szymbark, policjanci i zespół ratownictwa medycznego.

Kierująca fordem mieszkanka Ropy nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, wpadła  poślizg i wjechała do rowu, przewracając samochód na bok. Została ukarana 300 zł mandatem i sześcioma punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjnym pojazdu – powiedział w rozmowie z nami aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Samochodem podróżowały trzy osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (4)


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antek
Antek 03.07.2020, 23:45
Dobrze nie szły jakieś osoby lub dzieci bo mają wakacje i były by zabite ale widać na zdjęciach i tak jak pisze Antek i Adam 1 dlaczego przyczyną wypadku nie jest nigdy wadliwa droga? To wina zarządcy drogi DK 28 w Szymbarku -GDDKiA bo nie spełnia parametrów wyznaczonych przepisami budowlanymi dla dróg i własnych wytycznych brak prawidłowych poboczy !!!. Kierowca widząc co się dzieje powinien zjechać na pobocze ale go nie ma- przez drogowców przez to dachował więc wina bezsprzeczna drogowców. Dlatego Policja może zna się na przepisach i do sądu w końcu trzeba podać winnego zaniedbań GDDKiA oni mają na odszkodowania. To w końcu zarządcy drogi (Dyrektor GDDKiA albo wojewoda, starosta czy burmistrz lub wójt ) jest odpowiedzialny za dziury i ubytki asfaltu, niebezpieczne zakręty, niewłaściwe wyprofilowanie jezdni czy brak poboczy i chodników !!!
Kierowca
Kierowca 03.07.2020, 07:01
Prędkość, predkość i jeszcze raz prędkość! Bezprzeczna wina drogowców?! Raczej kierowcy! Gdyby trzymał się przepisów ruchu drogwego i jechał z predkoscią 50 km jak wskazuje wczesniejszy znak drogowy to w życiu by tak w fosie nie wylądowała bez względu w ktora strone sie kierowała. Dzieki Bogu, że w pobliżu nie było jakiegoś pieszego bo przez taką nieodpowiedzialność właśnie giną niewinni ludzie... Może to będzie nauczka na przyszłość.
adam1
adam1 02.07.2020, 22:44
Dlaczego zawsze przyczyną wypadku zawsze jest błąd kierowcy, niesprawny pojazd a nigdy wadliwa droga? Podobnie policjant ukarze mandatem kierowcę za niewłaściwą jazdę lub niesprawny samochód a nigdy nie ukarze mandatem zarządcy drogi (wojewody, starosty czy burmistrza) za dziury i ubytki asfaltu, niebezpieczne zakręty, niewłaściwe wyprofilowanie jezdni czy brak poboczy
Polak
Polak 03.07.2020, 09:42
A z jakiej racji? TY masz dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.
adam1
adam1 03.07.2020, 17:02
Dlaczego nie można ukarać zarządcy drogi, tylko zawsze kierowcę? Jeżeli droga jest za wąska, kręta i źle wyprofilowana to ewidentna wina zarządcy. W tym przypadku jest to krajowa trasa karpacka nr 28 Zator-Medyka, a nie jakaś droga gminna i nie powinno tam być takich niebezpiecznych zakrętów.
Obserwator
Obserwator 02.07.2020, 17:23
Dlaczego w nagłówku nie ma marki samochodu??
Gdyby to było bmw, to tłustym drukiem pisma.k napisałby...
Antek
Antek 02.07.2020, 12:36
To wina zarządcy drogi DK 28 w Szymbarku -GDDKiA bo nie spełnia parametrów wyznaczonych przepisami budowlanymi dla dróg i własnych wytycznych. Kierowca widząc co się dzieje powinien zjechać na pobocze ale go nie ma- przez drogowców przez to dachował więc wina bezsprzeczna drogowców. Dlatego Policja może zna się na przepisach i do sądu trzeba podać winnego GDDKiA oni mają na odszkodowania.
Polak
Polak 03.07.2020, 09:43
Panie, idź i zobacz jakie tam jest szerokie pobocze na tym zakręcie. Patrzysz na zdjęcie i nic nie widzisz
Gorliczanin
Gorliczanin 02.07.2020, 12:21
Jak sieka w głowie to tak sie kończy jazde.
...............
............... 02.07.2020, 17:29
Hmm czyli jak rozumiem sam wiesz o czym mówisz

Pozostałe