Weekendowa kronika drogowa: spokojna sobota i kolizyjna niedziela

  • 06.07.2020, 09:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Weekendowa kronika drogowa: spokojna sobota i kolizyjna niedziela Foto: Czytelnik/kolizja w Szymbarku (5 lipca 2020)
Wczoraj (5 lipca) doszło w Gorlickiem do kilku zdarzeń drogowych. Piszemy o najpoważniejszych z nich.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 10.40 w Ropie, gdzie kierowca opla nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania i doprowadził do stłuczki z nissanem, który już go wyprzedzał. Sprawca został ukarany 450 zł mandatem i punktami.

Natomiast około godz. 13.20 w Szymbarku kierowca motocykla, na skrzyżowaniu w kierunku Bielanki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy dacii, który chcąc uniknąć kolizji, zjechał do przydrożnego rowu. Motocyklista został ukarany 300 zł mandatem i punktami.

Około godz. 17.30 na ulicy Chopina w Gorlicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi z Zagórzan. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kółko swojego samochodu, mając w organizmie około 2,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali wskazanej osobie. Kierowca po policyjnych czynnościach został zwolniony do domu, a po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Z kolei kilka minut po godz. 20 na ulicy Tumidajskiego w Bieczu mundurowi zatrzymali do kontroli rowerzystę, który wydmuchał dwa promile alkoholu. Wobec tego rowerzysty policjanci zadecydowali o skierowaniu wniosku do sądu o ukaranie.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe