Pracownik gorlickiego szpitala z dodatnim wynikiem na koronawirusa. AKTUALIZACJA

  • 08.07.2020, 10:36
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Pracownik gorlickiego szpitala z dodatnim wynikiem na koronawirusa. AKTUALIZACJA
Dzisiaj (8 lipca) potwierdzono pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 u jednego z pracowników gorlickiej lecznicy.

 

Osoba zakażona to mężczyzna powyżej 50. roku życia, pracownik szpitala, który jednak nie należy do personelu medycznego gorlickiej lecznicy, a jest pracownikiem pionu logistyki. Nie zmienia to jednak faktu, że mógł mieć kontakt z wieloma osobami. Jego bezpośredni współpracownicy zostali już objęci kwarantanną.

Zakażony poddał się testowi, ponieważ objawy, które u siebie zaobserwował, sugerowały możliwość zakażenia koronawirusem. Na razie nie wiadomo, gdzie mógł się zarazić.

Mężczyzna z objwiami choroby zgłosił się na oddział opieki całodobowej, gdzie zadysponowano wykonanie testu kasetkowego dającego wynik pozytywny. Kolejny test genetyczny potwierdził obecność wirusa.

W tej chwili ustalamy ścieżkę kontaktów mężczyzny w ciągu ostatnich dwóch tygodni. To może być spora grupa osób – powiedziała w rozmowie z nami Jadwiga Wójtowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach.

Mężczyzna przebywa już w szpitalu jednoimiennym.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ate
ate 09.07.2020, 10:17
Zawiodły procedury szpitalne - co się dziwić, jeżeli dyrekcja zarządziła, żeby najpierw przyjmować chorych z soru na oddziały, potem czekać na wyniki wymazów!
Gorliczak
Gorliczak 08.07.2020, 21:05
Nie istotne kto. Ale mogę wam zdradzić że przez ostatnie 2tyg gościu był w Lidlu, biedronce, Kauflandzie, na cpnie 5x,kościele rano i wieczorem, co wtorek na targu. Na placu i w parku. Chodził po mieście bo zakupy trzeba robić. Witał się i rozmawiał z kolegami. Jutro na wiecu Dudy będzie potencjalnie kilkaset osób które miały z nim kontakt. Strzeżcie się. Wybierzcie mądrze w niedziele
????
???? 08.07.2020, 19:47
Jak sanepid chce odnalezc ludzi z którymi ten pan mial kontakt jak nie wiadomo o kogo chodzi,kszdy mógł sie z nim spotkac i jego rodzina na ulicy w sklepie czy szpitalu
jarek
jarek 08.07.2020, 19:23
ponoc epidemii nie ma, tak mowi rzad, niech idzie sie z duda przywitac dzisiaj
Janusz
Janusz 08.07.2020, 18:53
Ta lenna to jakas psychiczna xDD
Ktos
Ktos 08.07.2020, 18:36
A tak w ogóle to powinien jechać na zakaźny zbadać się a nie na całodobowy....
K.
K. 08.07.2020, 17:41
Co to znaczy "w szpitalu jednoimiennym"?
Kamil
Kamil 08.07.2020, 15:57
Lol
gorliczanin89
gorliczanin89 08.07.2020, 14:57
racja źle odczytane przepraszam za pomyłkę ..
Gosia
Gosia 08.07.2020, 14:50
Może ta wiadomość przed wyborami?
Sklepowa
Sklepowa 08.07.2020, 14:39
Ten pan kichał w sklepie osiedlowym na Kościuszki.
Lena
Lena 08.07.2020, 12:28
I bardzo dobrze oby jak najwiecej zakazen z tego powodu wyniklo i wzrosla smiertelnosc.w ludziach tyle podlosci i braku zrozumienia drugiego czlowieka ze sie to w glowie nie miesci. Moze toczegos ludzi nauczy. Bog wie co robi. Tyle w temacie
Alojz
Alojz 08.07.2020, 17:00
Właśnie pokazujesz tą podłość życząc śmierci drugiej osobie i pomyśleć że tacy ludzie jak ty będą wybierać naszą przyszłość..
Matrono
Matrono 08.07.2020, 14:46
Wliczyłaś w to siebie?.
Lena
Lena 08.07.2020, 15:57
Jesli jestes fer wobec innych wiec w czym masz problem czym sie martwisz. Olej to i tyle proste
Robi
Robi 08.07.2020, 14:11
Lena - Skąd i dlaczego w Tobie tyle podłości i braku zrozumienia drugiego człowieka - to sie w głowie nie mieści.
Dziadek
Dziadek 08.07.2020, 19:28
Brak jej witaminy ..........
As
As 08.07.2020, 12:24
Nie piwinno być podane jaki pracownik i na jakim oddziale? Wtedy kazdy kto był w szpitalu miał by szansę się zorientować, czy nie miał kontaktu z tą osobą. A tak to tajemnica i roznoszenie wirusa
Joana
Joana 08.07.2020, 17:26
A rodo gdzie to pierwsza rzecz ,a druga chyba po to żeby więcej hejtowac Ochronę Zdrowia....
Ja
Ja 08.07.2020, 12:04
Czy może ktos wkoncu napisac kim byla ta osoba? Myślę ze latwiej by bylo to ustalic bo ludzie by sie sami zglaszali
Xxx
Xxx 09.07.2020, 19:21
Kto ma wiedziec to wie kto to jest. Rodzina i sąsiedzi juz są objęci kwarantanną.
wjn
wjn 08.07.2020, 13:04
I czytać trudno i pisać nielekko.
Reddy
Reddy 08.07.2020, 10:59
i niech to będzie np. któryś z panów portierów albo obsługa techniczno-informatyczna szpitala i jest pozamiatane. liczba kontaktów niemożliwa do ustalenia, obecność w wielu miejscach, w których jest lub było wiele osób. dużo zdrowia wszystkim
SzaKAL