Robert Lewandowski ze Złotą Piłką? To możliwe!

  • 20.07.2020, 11:17
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Oceń:

Robert Lewandowski ze Złotą Piłką? To możliwe!
Sezon 2019/2020 dobiega już powoli końca. Bundesliga zakończyła już swój sezon, a w innych czołowych europejskich ligach do rozegrania zostały już ostatnie kolejki. Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał sezon 2020/2021, więc kluczowy w kontekście Złotej Piłki będzie właśnie sezon, który teraz się kończy. Z tego właśnie powodu faworytem do wygrania tej prestiżowej nagrody może być Robert Lewandowski.

 

Wraz z portalem www.gramgrubo.pl który porusza tematykę zakładów bukmacherskich, przygotowaliśmy kilka powodów, dla których Polak może po Złotą Piłkę sięgnąć.

Świetny sezon Bayernu oraz fantastyczne statystyki indywidualne

Żeby sięgnąć po Złotą Piłkę należy nie tylko grać dobrze, ale trzeba liczyć na to, że drużyna będzie w stanie grać na dobrym poziomie. Zarówno Lewandowski, jak i Bayern są po świetnym sezonie. Polak był liderem swojej drużyny, która sięgnęła po Puchar Niemiec oraz Bundesligę. Tylko w tych dwóch rozgrywkach Lewandowski strzelił aż 40 goli. Gdy do tego dorobku dołożymy 11 bramek w Lidze Mistrzów, to Polak naprawdę nie ma się czego wstydzić i jego liczby wyglądają naprawdę świetnie na tle innych faworytów do wygrania Złotej Piłki.

Zmieniony format Ligi Mistrzów

Jak dobrze wszyscy wiemy, decydująca faza Ligi Mistrzów będzie wyglądała inaczej. Najlepsze osiem drużyn pojedzie najprawdopodobniej do Lizbony i rozegra tam turniej finałowy. Jedno spotkanie, żadnych rewanżów, nie będzie przewagi własnego boiska. Bayern jest już jedną nogą w ćwierćfinale. Rewanż z Chelsea będzie raczej formalnością, więc drużyna Roberta Lewandowskiego będzie mogła się skupić na turnieju finałowym. Żadna z drużyn nie wygląda po tej długiej przerwie tak dobrze, jak Bayern. Jest więc bardzo możliwe, że ekipa z Monachium będzie w stanie sięgnąć po ten tytuł po raz pierwszy od 2013 roku. Jeśli Robert Lewandowski grałby w tych decydujących spotkaniach i potwierdził swoją obecność na boisku bramkami, to bardzo możliwe, że zostałby królem strzelców tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i z miejsca stałby się murowanym faworytem do wygrania Złotej Piłki.

Przełożone EURO 2020

Rok 2020 miał stać pod znakiem EURO 2020. Bardzo często międzynarodowe turnieje odgrywają największą rolę, jeśli chodzi o Złotą Piłkę. Robert Lewandowski nie miałby prawdopodobnie dobrej szansy, żeby się na tym turnieju pokazać, bo reprezentacja Polski nie gra w ostatnim czasie najlepiej. Dodatkowo jego bezpośredni rywale w walce o Złotą Piłkę, jak na przykład Mbappé czy Ronaldo, grają w teoretycznie lepszych reprezentacjach i mieliby zdecydowanie łatwiej o osiągnięcie lepszego rezultatu. Można więc powiedzieć, że przełożone EURO 2020 jest dobrą informacją dla Roberta Lewandowskiego, ponieważ oceniane będą tylko jego osiągnięcia w klubie, które są naprawdę imponujące.

Podsumowując, Robert Lewandowski ma naprawdę duże szanse, żeby sięgnąć w tym roku po Złotą Piłkę. Jeśli Bayern wygrałby Ligę Mistrzów, to ta nagroda najprawdopodobniej wyląduje w rękach Polaka. Ale nawet bez tego trofeum istnieje możliwość, że Robert Lewandowski będzie wybranym najlepszym zawodnikiem na świecie. Liczby mówią same za siebie i z niecierpliwością czekamy na rozwój wypadków. Bukmacherzy nie do końca wierzą wygraną Polaka, ale kurs na to, że Robert Lewandowski wygra Złotą Piłkę jest bardzo kuszący.

Robert Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę 2020 – 4.25
Robert Lewandowski nie zdobędzie Złotej Piłki 2020 – 1.18

 

Art. powstał we współpracy z partnerem

 

Kamila Prokop

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe