Studiuj u siebie lub w Nowym Sączu

  • 14.07.2020, 13:21
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Studiuj u siebie lub w Nowym Sączu
Mimo, że od kilku miesięcy świat zdaje się wywrócony do góry nogami, pewne rzeczy pozostają niezmienne. Licealiści i uczniowie techników mają już za sobą matury, po których następuje nie mniej stresujący okres rekrutacji na studia. Niezależnie od panujących w kraju i na świecie warunków, dla większości tegorocznych absolwentów szkół średnich najważniejsze jest dostanie się na wymarzone studia, bo studia to w końcu zupełnie nowy i ekscytujący etap w życiu każdego młodego człowieka oraz krok milowy na drodze rozwoju.

 

Jak wszyscy wiemy, w dzisiejszej rzeczywistości najbezpieczniej jest po prostu zostać w domu. Jak jednak pogodzić to z rozwojem, jak pozostać bezpiecznym, bez konieczności zaciągania hamulca i zatrzymywania własnego życia w miejscu? Co w takiej sytuacji oferują młodym polskie uczelnie? Przykładem może być Wyższa Szkoła Biznesu- National Louis University w Nowym Sączu, w której trwa rekrutacja na rok akademicki 2020/2021.

Nowy Sącz – nowe możliwości

Każdy, kto choć raz odwiedził serce Sądecczyzny wie, że jest to miejsce urokliwe, oferujące zarówno typowo miejskie aktywności, jak i otoczone licznymi miasteczkami i wsiami, aż pachnącymi zielenią i kuszącymi do leniwego wygrzewania się w słońcu, jak i aktywnego odpoczynku nad wodą lub w górach. Nowy Sącz jest także miejscem narodzin takich firm jak m.in. Koral, Wiśniowski, czy Fakro. Jak widać, nowosądeczanie palą się do biznesu i mają do niego smykałkę. Ten, kto chciałby pójść w ślady tych olbrzymów i wierzy, że kluczem do sukcesu jest czas i wysiłek włożony w edukację, postawić może na naukę w WSB-NLU.
Uczelnia ta ma do zaoferowania kierunki takie jak informatyka, psychologia, czy zarządzanie. Każdy z nich umożliwia wybór różnych specjalności, m.in. takich, jak „Game developer”, „Psychologia kliniczna i osobowości”, „Specjalista ds. logistyki”, czy Zarządzanie projektami". Ci, którzy pokonali już pewien dystans na drodze wyższego wykształcenia, mogą skorzystać z oferty studiów podyplomowych, a każdego, kto czuje nieodparty pęd do wiedzy, a także chce nauczyć się umiejętności praktycznych, zainteresują kursy, prowadzone na konkretne tematy, z zakresu psychologii, zarządzania i informatyki. Dowiedzieć można się z nich np. jak programować w C++, na czym polega krytyczne i kreatywne myślenie lub też jak używać arkuszy kalkulacyjnych. Studia na WSB-NLU można podjąć w trybie stacjonarnym, niestacjonarny, a także... w trybie RealTime online.

Studiuj bezpiecznie dzięki UWE

Skoro część z nas woli lub też jest zmuszona, aby nie wystawiać nosa z domu, w jaki sposób realizować swoje życiowe plany i pozostać przy tym bezpiecznym? WSB-NLU wychodzi do kandydatów aplikujących na studia z bardzo dużym ułatwieniem. Dzięki Uniwersytetowi Wirtualnej Edukacji studenci mają możliwość nauki online, która reklamowana jest hasłem „Studiujesz u nas, pozostając u siebie”, co niewątpliwie jest dobrym podsumowaniem usług oferowanych przez UWE. Wykłady odbywać mają się w czasie realnym, przy wykorzystaniu systemu informatycznego Cloud Academy™. Jest to autorski projekt WSB-NLU, stworzony na potrzeby internetowej obsługi studentów oraz zajęć online.
Warto zwrócić uwagę na to, że sens działania owego systemu nie jest uzasadniony jedynie obecną sytuacją, skutkującą potrzebą dostosowania naszego życia do pewnych ograniczeń. Oprócz niezaprzeczalnych walorów tego sposobu studiowania, ze względu na zmniejszenie ryzyka związanego z chorobami zakaźnymi, Uniwersytet Wirtualnej Edukacji jest też rozwiązaniem problemów wielu osób, które z różnych innych powodów nie mogą opuszczać domu lub też wiąże się to dla nich z dużym wysiłkiem, fizycznym lub czasowym. Studiować mogą więc teraz osoby chore, niepełnosprawne, mające pod opieką małe dzieci lub po prostu bardzo zajęte pracą. Oczywiście także proces rekrutacyjny w WSB-NLU przejść można w sposób zdalny.

Stypendium – to nie problem

Pomimo nowych sposobów prowadzenia zajęć, oferty stypendialne nie uległy zmianie. Studenci wciąż mogą starać się o stypendia socjalne, stypendium rektora, stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogę. Warunki przyznawania stypendiów znaleźć można na stronie UWE. Warto zwrócić uwagę na opcję otrzymania zapomogi. Jak wiemy, wiele osób utraciło teraz pracę i znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. WSB-NLU oferuje w tym przypadku pomoc osobom, które dopiero co zostały przyjęte na pierwszy rok studiów. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek wraz z uzasadnieniem oraz dokumenty potwierdzające, że student kwalifikuje się do przyznania mu zapomogi.
Także pozostałe stypendia, a więc socjalne, dla niepełnosprawnych, mogą być przyznane już na pierwszym roku.

Studia i praca w jednym budynku – u nich to możliwe

Niezaprzeczalnie, informatyka jest dzisiaj kierunkiem gwarantującym zatrudnienie. Okazuje się jednak, że jej studenci mogą nie tylko pracować już w czasie nauki na studiach, ale nawet w tym samym budynku, w którym się uczą. Centrum Badań i Programowania WSB-NLU oferuje bowiem pracę już studentom drugiego roku, jeśli tylko wyróżniają się oni na tle swoich kolegów. Ponieważ zaś Centrum to znajduje się na drugim piętrze budynku uczelni, szczęśliwi wybrańcy muszę nieraz jedynie wyjść po schodach, aby prosto z wykładu trafić do pracy. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę to nie szczęście się tu liczy, ale przede wszystkim wysiłek włożony w zdobywanie wiedzy. Tak więc, do roboty!
Studia informatyczne na nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu -NLU oferują trzy specjalizacje, z których wszystkie zdają się być nie tylko niezmiernie ciekawe, ale i opłacalne na przyszłość. Szczególną uwagę zwraca na siebie specjalność „Game developer”, na pewno najbardziej atrakcyjna dla osób, które same są zapalonymi graczami i chciałyby poznać świat gier komputerowych od kuchni. Niespadająca światowa popularność opartej na książkach Andrzeja Sapkowskiego gry „Wiedźmin”, wydanej przez nasz rodzimy CD-Projekt zapewne inspiruje wielu młodych ludzi, do sięgania marzeniami trochę dalej, niż do tej pory.

Psychologia bliżej domu

Popularność psychologii wśród absolwentów szkół średnich nie maleje. Uczelnie prześcigają się więc w ofercie, dodając nowe specjalizacje, walcząc o renomowanych wykładowców i powiększając limit studentów na jednym roku. Większość młodych ludzi z Nowego Sącza i okolic wyjeżdża na studia do Krakowa, co świeżym absolwentom liceów i techników niewątpliwie wydaje się być opcją atrakcyjną, ze względu na nęcące studenckie życie. Kto jednak mieszkał z dala od domu, a do tego musiał się tam sam utrzymać, wie, że czasem jednak lepiej wybrać bardziej stabilną i ekonomicznie odpowiedzialną opcję. Dzięki Instytutowi Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej WSB-NLU oraz nadanym mu uprawnieniom MNiSW, każdy, kto chce zostać pełnoprawnym psychologiem, może zrobić to, nie opuszczając domu, a więc zaoszczędzając czas i pieniądze wydane np. na podróże do Krakowa, poszukiwanie i wynajem pokoju, czy mieszkania, nie mówiąc już o uniknięciu cierpień, jakie wiążą się czasem z posiadaniem nieco zbyt nieokrzesanych współlokatorów. Domowe obiady mamy bądź babci dostępne na miejscu także są silnym argumentem. A mówiąc na poważnie, skoro możliwe jest studiowanie wymarzonego kierunku, bez niepotrzebnych dodatkowych kosztów i ciężkiej dla niektórych rozłąki z bliskimi, dlaczego nie skorzystać?

Lista absolwentów mówi sama za siebie

Trzonem uczelni i najbardziej rozbudowanym kierunkiem, jest oczywiście zarządzanie. WSB-NLU oferuje studia z zarządzania na stopniu licencjackim oraz magisterskim, z których oba posiadają wachlarz różnych specjalizacji. Niektóre z nich, to np. „Analityk biznesowy”, „Specjalista do spraw logistyki”, „Specjalista do spraw organizacji imprez”, czy „Zarządzanie w biznesie turystycznym i restauracyjnym”.
Osoby marzące o tym, aby być grubą rybą w morzu biznesu mają więc w czym wybierać. Jak jednak już wiedzą obecni studenci oraz absolwenci, studia to wcale nie bajka, kosztują czasem mnóstwo wysiłku, nieprzespanych nocy, a nawet łez. Studenci WSB-NLU mogą wtedy śmiało dodawać sobie otuchy, sił i motywacji, przypominając sobie o swoich celach i o tym, że podążają szlakiem, który przemierzyli przed nimi absolwenci zarządzania WSB-NLU, odnoszący teraz ogromne sukcesy i piastujący wysokie stanowiska w największych firmach, w Polsce i zagranicą. Także i długa lista nagród oraz wyróżnień przyznanych WSB-NLU nie pozostawia wątpliwości, iż jest to uczelnia oferująca edukację na najwyższym poziomie.

Kamila Prokop


Pozostałe