Drogowa kronika policyjna. Kolizje spowodowane zbyt szybką jazdą i nietrzeźwi za kierownicą.

  • 14.07.2020, 13:02
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Drogowa kronika policyjna. Kolizje spowodowane zbyt szybką jazdą i nietrzeźwi za kierownicą. Foto: ilustracyjne/freepik.com
Ostatnie dni na drogach powiatu gorlickiego.

 

W sobotę (11 lipca) około godz. 11.30 w Brunarach kierowca volkswagena wyjeżdżający z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy opla, doprowadzając do stłuczki pojazdów. Sprawca został ukarany 220 zł mandatem.

Tego samego dnia, około godz. 15, na ulicy Ogrodowej w Gorlicach kierowca forda podczas cofania najechał na zaparkowane audi, które jak się potem okazało, zostało zaparkowane nieprawidłowo. Obaj kierowcy dostali po 100 zł mandatu.

Godzinę później w Mszance kierowca fiata nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadącego citroena. Sprawca będzie musiał zapłacić 500 zł mandat, a na jego konto wpłynęły już punkty karne.

Sobota zakończyła się zdarzeniem drogowym w Szymbarku, gdzie około godz. 17 kierowca suzuki stracił panowanie nad samochodem i zjechał do rowu, uszkadzając infrastrukturę na drodze krajowej. Kierowca wraz z pasażerką trafili do gorlickiego szpitala. Na szczęście ich obrażenia okazały się powierzchowne. Kierowca został ukarany 300 zł mandatem i punktami.

Niedziela (12 lipca) rozpoczęła się również od zdarzenia w Szymbarku, gdzie kilka minut przed godz. 8, kierowca seata na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Dostał 220 zł mandatu i sześć punktów karnych.

Wieczorem, kilka minut po godz. 20, w Ropie kierowca renaulta nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku w prawo zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącym chryslerem. Kierowca renaulta został ukarany 300 zł mandatem.

Kilkanaście minut później na ulicy Krakowskiej w Gorlicach kierowca chevroleta nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał w latarnię. Okazało się, że gorliczanin miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Za jazdę na podwójnym gazie i spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

W poniedziałek (13 lipca) około godz. 10 na ulicy Parkowej w Gorlicach doszło do zderzenia renaulta z mercedesem. Kierowca tego pierwszego nie zachował bezpiecznego odstępu od mercedesa i najechał na jego tył. Sprawca został pouczony, a policjanci zadecydowali o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych pojazdów ze względu na ich uszkodzenia.

Poniedziałek na drogach Gorlickiego zakończył się zatrzymaniem nietrzeźwego motorowerzysty w Krygu. Mieszkaniec tejże miejscowości wsiadł na swój jednoślad, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Odpowie przed sądem z prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe