Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla Gorlickiego: silny deszcz i burze

  • 17.07.2020, 09:07
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla Gorlickiego: silny deszcz i burze
Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu gorlickiego, które obowiązuje do jutra (18 lipca) do godz. 7. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oszacowano na 80 procent.

 

Prognozuje się wystąpienie burz i opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 25 mm do 35 mm. W trakcie burz mogą wystąpić porywy wiatru do 60 km/h.

Pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza, że:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

Źródło info: pogodynka.pl

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe