Watra płonie. Tym razem festiwal online.

  • 17.07.2020, 15:41
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejna z tradycyjnych imprez, na stałe wpisanych w kalendarz wydarzeń cechujących nasz region, musi przybrać wyjątkową formę. Zapłonęła po raz 38. Łemkowska Watra. Tym razem impreza będzie miała charakter wirtualny.

 

Rzeczywistość, w której żyjemy, zmienia się bardzo dynamicznie, a niektóre pojęcia i zjawiska nabierają szczególnego znaczenia. Czy tego chcemy czy nie, to co było realne i odczuwalne coraz częściej przenosi się w świat wirtualny. Tegoroczna Watra po raz pierwszy też taka będzie.

Za pomocą obrazu telewizyjnego organizatorzy przeniesiemy Was w piękne pejzaże Łemkowszczyzny. Rozpalimy rytualne ognisko, odtworzymy przestrzeń sentymentalnych dźwięków oraz tradycyjnej łemkowskiej melodii. Porozmawiamy o sprawach istotnych dla naszej społeczności, przecież w tym roku obchodzimy 125 rocznicę urodzin Epifaniusza Drowniaka – Nikifora. Wirtualnie zajrzycie do wszystkich miejsc, które zazwyczaj odwiedzacie będąc na terenie festiwalu podczas Watry. W każdym z nich coś dla Was przygotowaliśmy. Będzie wiele współczesnych muzycznych brzmień, pokazów i konkursów.

Nie wolno się gromadzić, lecz bądźmy na łączach! Spotkajmy się w jednym miejscu i jednym czasie. Będziemy dla Was nadawać prosto ze Zdyni.

Odpowiadając na Państwa liczne zapytania, odnośnie możliwości przyjazdu na teren Watry z przykrością informujemy, iż w świetle obecnie obowiązujących przepisów będzie to niemożliwe. W tym czasie, na terenie ogrodzonym będą przebywać tylko występujący artyści, ekipy filmowe oraz obsługa. Infrastruktura naszego obiektu będzie nieczynna.


Relacja live KLIK
 


 

 

 

 

źródło: watrazdynia.pl

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (9)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

alibaba
alibaba 19.07.2020, 13:05
Co ekolodzy na zatruwanie atmosfery dymem z mokrego drewna?
Muszka
Muszka 19.07.2020, 12:23
Szkoda ze jak trawala kampania wyborcza to zadnych ograniczen nie bylo.
dd
dd 18.07.2020, 17:04
No to będzie lało.
Zdyni
Zdyni 17.07.2020, 22:17
Najlepsza impreza w gorlickim i niestety w tym roku nie darady tam być....ktoś tam pisze ze odstepy 2metry ale obecnie na watrze sa tylko organizatorzy artysci i obsluga techniczna a to co na filmie widzisz to powtórki z innych lat a pozatym dzis pada deszcz a masz na filmie słonce .......korazon.a na dudzie napewno byłeś/aś w masce jak inni pozostali????????
korazon
korazon 17.07.2020, 19:37
2 metry odstępu,ale zapomniałem że to wszystko rodzina............
barosky
barosky 17.07.2020, 15:59
ufff nareszcie spokój i jeszcze deszcz ,tak powinno być co rok.

Pozostałe