115 tysięcy dla gorlickiego szpitala od Empolu. Co zostanie kupione za te pieniądze?

  • 21.07.2020, 11:06
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

115 tysięcy dla gorlickiego szpitala od Empolu. Co zostanie kupione za te pieniądze?
Gorlicki szpital wzbogaci się o sprzęt, który pomoże pacjentom mającym problemy układu oddechowego. Dziś przed południem lokalną lecznicę odwiedził prezes firmy Empol, Marcin Maurer.


Firma Empol zdecydowała o wsparciu placówki w dwóch kwotach, 60 i 55 tysięcy złotych. Pierwsza z nich zostanie przeznaczona na rozbudowę stacji tlenowej Szpitala Specjalistycznego im. Klimontowicza w Gorlicach, dzięki drugiej zostanie zakupiony respirator.

Widzimy potrzebę, aby wspomóc to środowisko, w Gorlicach zatrudniamy blisko 200 osób – mówi prezes firmy Marcin Maurer.

Staramy się brać udział w życiu lokalnym wszędzie tam, gdzie pracujemy, gdzie istniejemy. Środki przeznaczone na ten cel uważamy, że będą najlepiej spożytkowane, zdrowie przecież jest kwestią pierwszorzędną. Cieszę się, że firmę stać na tego typu wsparcie, bo chcieć to jeszcze za mało, trzeba móc. Niecałe 20 lat temu byliśmy małą firmą, która z perspektywy lat rozwinęła się, inwestując w bezpieczeństwo, rozwijając technologie i instalacje. Chcemy na stałe zaistnieć w Gorlicach. Jeżeli w przyszłości będzie nas na to stać, to zapewniamy o regularnym wsparciu tej inicjatywy.

To świetna okazja, bo widzimy, że temat jest rozwojowy – wtórował dyrektor gorlickiego szpitala, Marian Świerz.

Pojawiają się nowe ogniska koronawirusa, to w Tuchowie, to w Krynicy-Zdroju, może tak się zdarzyć, że to Gorlice będą następne. Sami nie wiemy, kiedy może to nastąpić. Do tej pory udawało się nam działać bez zamykania oddziałów, lecz historia pokazuje, że wystarczy jeden pacjent, przechodzący chorobę bezobjawowo i już mamy niebezpieczeństwo zamknięcia całego szpitala. Każda forma wsparcia jest dla nas cenna, a dodatkowy sprzęt staje się nieocenionym orężem w walce z tą ciężą chorobą.

Tym bardziej dziękujemy firmie Empol za wsparcie, bo pieniądze nie są małe – powiedział Marian Świerz.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (10)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urzędnik
Urzędnik 22.07.2020, 00:32
Dlaczego jak ktoś założy jakiś biznes w Gorlicach, to tak mu depczą po piętach, że albo go zlikwiduje, albo go zamkną za kratki.
boss
boss 21.07.2020, 23:16
w sam raz na raka płuc jak będzie spalarnia
cień
cień 21.07.2020, 20:22
Ten respirator to zakupią od handlarza bronią ? Jeżeli tak, to może nie starczyć z obu tych czeków ......
ja
ja 21.07.2020, 11:59
nie od empolu tylko od mieszkańców którzy słono płacą za śmieci
magia obietnic pis
magia obietnic pis 21.07.2020, 11:40
Według danych, opublikowanych w poniedziałek przez resort finansów, dług Skarbu Państwa w maju wzrósł o 10,2 mld zł i był o 11,7 proc. wyższy niż pod koniec ubiegłego roku
Gorliczanin
Gorliczanin 21.07.2020, 11:31
Bez maseczek w pomieszczeniu zamkniętym i bez rękawiczek uścisk dłoni.Pan dyrektor szpitala daje przykład i co się dziwić ze ludzie nie przestrzegają zaleceń.Przykład idzie z góry Pozdrawiam..
adam1
adam1 21.07.2020, 16:12
Bo oni dobrze wiedzą, że to ściema

Pozostałe