Łopaty wbite. Rozpoczyna się przebudowa drogi w Siedliskach.

  • 29.07.2020, 08:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Łopaty wbite. Rozpoczyna się przebudowa drogi w Siedliskach. Foto: Starostwo Powiatowe w Gorlicach
Od symbolicznego wbicia łopat rozpoczęto wczoraj (28 lipca) przebudowę drogi powiatowej Siedliska – Siedliska, poprawiającą dostęp do terenów inwestycyjnych w gminie Bobowa.

 

Symbolicznego wbicia łopat dokonali: Starosta Gorlicki Maria Gubała, Wicestarosta Stanisław Kaszyk, członkowie Zarządu Powiatu Adam Urbanek i Jerzy Nalepka, Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Dyrektor PZD Rafał Wojna, natomiast wykonawcę, firmę Godrom reprezentował Marek Pyznar.

Na całej długości drogi wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, wybudowany będzie chodnik, zatoki autobusowe, oświetlenie wraz z oznakowaniem drogi.

Inwestorem zadania jest Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Gmina Bobowa jest współinwestorem i sfinansuje wykonanie oświetlenia wraz z przedłużeniem chodnika w kierunku drogi gminnej Siedliska – Sędziszowa (starodroże drogi wojewódzkiej nr 981) oraz oświetlenia odcinka drogi gminnej od drogi powiatowej do drogi wewnętrznej w strefie aktywności gospodarczej.

Przebudowa drogi powiatowej w Siedliskach była priorytetem w staraniach burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, aby zapewnić dobre połączenie komunikacyjne do strefy aktywności gospodarczej.

Zakończenie robót planowane jest w listopadzie 2020 roku. Wartość całej inwestycji wynosi 5 521 542,06 zł, z czego dofinansowanie z UE to 4 123 428,62 zł. Wkład własny powiatu opiewa na 1 398 113,44 zł, natomiast wkład finansowy gminy Bobowa wyniesie ponad 400 tysięcy złotych.

Od dzisiaj (29 lipca) mogą się pojawić utrudnienia w ruchu, jak i czasowe zamknięcie drogi. Objazd został wyznaczony drogą wojewódzką nr 977 przez Zborowice.

 

Źródło info i foto: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (15)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ddddddd
Ddddddd 29.07.2020, 13:09
Mam nadzieję że ten asfalt będzie lepszy od ostatniego remontu,który po trzech miesiącach spekal

Pozostałe