Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 15 a 28 grudnia 2025
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Podejmij czytelnicze wyzwanie #gorliceballadyna!

Podziel się
Oceń

Włącz się do akcji #NarodoweCzytanie i podejmij czytelniczy challenge #gorliceballadyna! Przeczytaj, nagraj i umieść na swoim Facebooku lub kanale YouTube fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Następnie nominuj kolejne trzy osoby do udziału w IX edycji Narodowego Czytania.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbędzie się w tym roku w formie challenge’u. Wybierz fragment „Balladyny”, przeczytaj, wrzuć do sieci i nominuj kolejne trzy osoby. Nie zapomnij oznaczyć swojego nagrania hasztagiem #gorliceballadyna!

Tekst dramatu znajdziecie na stronie www.prezydent.pl lub www.wolnelektury.pl.

Czytelnicze wyzwanie trwa do 5 września.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: -4°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: ŁojAnnaTreść komentarza: Jak jest przejście to masz OBOWIĄZEK zachować szczególną ostrożność a zwłaszcza w korku! To są podstawowe zasady i nic nie zwalnia kierowcy z tego obowiązku. Jak jest korek w drugą stronę to ja tam zawsze zwalniam do 15 km/h właśnie na wypadek gdyby ktoś mi wyskoczył zza samochodu. Kolejna kwestia jest taka, że ludzie STOJĄ na przejściu i pieszy wychodzi dosłownie zza rogu. Nie zamierzam przesądzać czyja wina, ale ja wolę zwolnić praktycznie do 0 i nie mieć później takiej sytuacji jaka dzisiaj miała miejsce.Data dodania komentarza: 7.01.2026, 14:31Źródło komentarza: Gorlice. Potrącenie pieszego na ul. Kościuszki [FOTO]Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: to przejscie to porazka czesto tam sie mi zdazało jest korek a zza aut swiety pieszy wyskakuje bo białe pasy i łon musi...Data dodania komentarza: 7.01.2026, 12:36Źródło komentarza: Gorlice. Potrącenie pieszego na ul. Kościuszki [FOTO]Autor komentarza: jaTreść komentarza: o godzinie 3.43 się śpi a nie pisze postyData dodania komentarza: 7.01.2026, 12:15Źródło komentarza: Śnieg już pada, najwięcej będzie go rano. Czy służby są gotowe na wymagający, zimowy poranek?Autor komentarza: XYZTreść komentarza: Osiedla króli brak pługów czekamy do przejazdu autobusu MZK może wtedy się pojawią? Śniegu przybywa! Reakcja służb bewgegData dodania komentarza: 7.01.2026, 03:43Źródło komentarza: Śnieg już pada, najwięcej będzie go rano. Czy służby są gotowe na wymagający, zimowy poranek?
Reklama