Kto liczy, co liczy, po co liczy... w gorlickim Parku?

  • 05.08.2020, 08:41
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Kto liczy, co liczy, po co liczy... w gorlickim Parku? fot. ilustracyjne/ własne
Od pewnego czasu przy wejściach do Parku Miejskiego przechodzimy pomiędzy typowymi dla supermarketów bramkami. O tym, "kto liczy, co liczy i po co liczy" rozmawialiśmy z Marcinem Gugulskim z Biura Informacji i Promocji UM Gorlice.

 

Skierowaliśmy pytanie do gorlickiego Ratusza: co to za element infrastruktury: kto, co i po co liczy w gorlickim parku?

Na nasze pytania odpowiedział Pan Marcin Gugulski z Biura Informacji i Promocji UM Gorlice.

haloGorlice:  Po co przy wejściu do parku zamontowano widoczne na zdjęciu bramki?

Marcin Gugulski: Urządzenia te mają związek z zakończoną realizacją projektu pn.: „Restauracja Parku Miejskiego im. Wojciech Biechońskiego w Gorlicach". We wniosku o dofinansowanie zawarty był wskaźnik rezultatu, tj.: Wzrost oczekiwanej liczby odwiedzin w objętych wsparciem miejscach należących do dziedzictwa kulturowego i naturalnego oraz stanowiących atrakcje turystyczne. Wskaźnik ten liczymy w jednostce: odwiedziny/rok, dla której we wniosku przyjęto wysokość 750 odwiedzin na rok.

haloGorlice: od jak dawna urządzenie to zbiera dane na temat przepływu osób na terenie Parku Miejskiego?

M.G.: Od 30 grudnia 2018 r.

haloGorlice: jakie są pierwsze wyniki uzyskane dzięki urządzeniu i w jakim celu można je wykorzystać, innymi słowy: jakie jest praktyczne znaczenie tych liczników?

M.G.: Na koniec 2019 roku, liczba jaką wskazywało liczydło stanowiła 221 986 wejść. Wartość wskaźnika na dzień 10.06.2020 r., to 305 582 wejść, zatem wartość osiągnięta w bieżącym roku (do 10.06.2020 r.) wynosi: 83 596 wejść. Badanie wykorzystywane jest tylko i wyłącznie do określenia rzeczywistej liczby osób odwiedzających park po jego rewitalizacji.

haloGorlice: Czy tego typu bramki mogą pojawić się w innych miejscach miasta? Myśląc o obecnej sytuacji epidemiologicznej i kolejnej, możliwej fali obostrzeń związanych z pandemią informacje o przepływie ludzi mogą mieć ogromne znaczenie.

M.G.: Miasto Gorlice nie planuje w najbliższym czasie montażu i wykorzystania tego typu bramek liczących w innych miejscach. Montaż bramek w parku był bezpośrednio związany z realizacją wniosku o dofinansowanie projektu restauracji parku.

haloGorlice: Dziękujemy za informacje.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stały
Stały 05.08.2020, 15:09
Z lewej strony liczydło nie działa bo dioda nie mryga.
Inspektor
Inspektor 05.08.2020, 12:48
Już nie można wejść do Parku, bo liczą się statystyki.

Pozostałe