Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik został odwołany

  • 08.08.2020, 06:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik został odwołany Foto: briefing prasowy/29 lipca 2020 rok
W ostatnim tygodniu lipca wojewoda odwiedził Gorlickie i zagwarantował 40 milionów dofinansowania na wywózkę toksycznych substancji z byłej Rafinerii. Jak podaje MSWiA wczoraj (7 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki odwołał Piotra Ćwika z funkcji wojewody.

 

Na razie nie został podany powód tej decyzji.

Piotr Ćwik funkcję Wojewody Małopolskiego sprawował od 2 czerwca 2017 roku. Na stanowisku zastąpi go Łukasz Kmita.

Barbara Ćmiech

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaziuk
Kaziuk 09.08.2020, 12:37
No to dziękujemy bardzo za wsparcie dla gorlic dziwię się że pani wielka poseł nie zajmie się sama naszą była rafinerią a tu nic tylko 4kadencja chyba jest zmęczona 😴
Inspektor
Inspektor 08.08.2020, 16:17
Nie poradził sobie z Gorlickimi problemami i nadmiernym wydawaniem pieniędzy publicznych w Gorlicach.
boom
boom 08.08.2020, 11:07
to w pisie normalka, w spółkach to samo.
Piotr już zarobił kolej na Łukasza
XYZ
XYZ 08.08.2020, 08:44
😂😂😂😂😂😂😂BB mu pomogła i po stanowisku.
Teodor
Teodor 08.08.2020, 08:37
Ciekawe czy wróci do poprzedniego zajecia . . . . byl katechetą 😁 a odwolany zostal gdy szedl z pielgrzymką na Jasna Górę. Polska to dziwny kraj.
Xxx
Xxx 08.08.2020, 08:30
I poszło 40mil w sina dal
........
........ 08.08.2020, 08:20
..nowym marszałkiem został radny gminy Olkusz,urodzony w 1985r. Łukasz Kmita ..młody człowiek bez doswiadczenia ??masakra jakimi ludzmi pis obstawia wazne stanowiska...a za pół roku go zmienią i weżmie milionową odprawe i nastepny to samo.....................W 2006[5] i 2010[6] wybierany radnym gminy Olkusz a w 2014 – członkiem rady powiatu olkuskiego[7]. W 2014 ubiegał się o fotel burmistrza Olkusza, zdobywając w drugiej turze 49% głosów[8]. Od 2015 do 2016 kierował Związkiem Komunalnym Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, następnie został dyrektorem krakowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego[3]. Znalazł się na liście tzw. „Misiewiczów” stworzonej przez polityków Nowoczesnej[9]. W 2018 ponownie przegrał w drugiej turze wyborów na burmistrza (z poparciem 42% wyborców)[10]. Powrócił wówczas do olkuskiej rady miejskiej[11], w której do kwietnia 2019 sprawował funkcję przewodniczącego (odwołano go po zmianie koalicji)[12].

7 sierpnia 2020 powołany na stanowisko wojewody małopolskiego w miejsce Piotra Ćwika[4][13].
MrRed
MrRed 08.08.2020, 07:16
Ktoś tu powinien lepiej sobie dobierać sojuszników. ale że nie było żadnych przecieków, żadnych przwidywań? ktos tu traci łaski?
MrRed
MrRed 08.08.2020, 06:51
a to Psikus. no pech ojej! Pani poseł... proszę działać i na przyszłym wojewodzie zrobić dobre wrażenie, a potem powtórzyć deklaracje.

Pozostałe