Miasteczko Ruchu Drogowego - od dziś na legalu!

  • 12.08.2020, 12:12
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Miasteczko Ruchu Drogowego - od dziś na legalu!
Jest to chyba jedna z najlepszych inwestycji dedykowanych dzieciom i młodzieży, jaka ostatnio powstała. Miasteczko Ruchu drogowego zlokalizowane przy ul. Stawiska od dziś, oficjalnie może służyć najmłodszym.

 

Chociaż ostatnie tablice informacyjne budowy jeszcze są widoczne, to jak informuje nas UM w Gorlicach, właśnie dziś rano oficjalnie do urzędu dotarł komplet dokumentów potwierdzający to, że Miasteczko Ruchu Drogowego spełnia wszystkie niezbędne wymogi i może zostać uznane jako oficjalnie otwarte i działające.

Jak podaje UM Gorlice:

Tutaj będą odbywały się m.in. konkursy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz egzaminy na kartę rowerową. W ramach inwestycji wykonano ok. 1000 m² ścieżek rowerowych i ok. 320 m² alejek spacerowych. Na terenie miasteczka znajduje się oznakowanie pionowe i poziome. Zamontowano elementy małej architektury (kosze na śmieci 5 szt., ławki 9 szt., stojaki na rowery 7 szt.) wybudowano oświetlenie w postaci 10 lamp na słupach stalowych oraz wykonano monitoring (7 kamer). Na użytkowników czekają m.in. skrzyżowania równorzędne, rondo, ósemka, skrzyżowanie wraz z sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy. Na budowę  „miasteczka” Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie w kwocie 200 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, a jego całkowity koszt to 595 796 zł.

Miasteczko rowerowe w tej lokalizacji zostało wcześniej wskazane w ramach wspólnej inicjatywy Zarządów Osiedli nr 3 i 11 wpisanej do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dostrzegając potrzebę rozwoju infrastruktury dla aktualnych i przyszłych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza rowerzystów, Miasto Gorlice poszerzyło zgłoszoną koncepcję, tak by stworzyć kompleksowe i funkcjonalne miejsce.

 

Jak dużym zainteresowaniem cieszy się to miejsce wie już wielu rodziców, którzy tłumnie przybywają w to miejsce ze swoimi pociechami.

Wydaje się, że w związku z tak dużą intensyfikacją ruchu w tym miejscu już niebawem urząd stanie przed kolejnym wyzwaniem: zaplanowania zabezpieczeń i dostosowania przejścia dla pieszych tak, by poruszające się tam dzieci i ich rodzice byli w pełni bezpieczni.

Być może uzasadnione będzie także zaplanowanie alternatywnej ścieżki dojazdu dla najmłodszych lub ustawienia bramek, które uniemożliwiałyby dzieciom wtargnięcie na pobliską obwodnicę.

Oficjalne otwarcie miasteczka już wkrótce!

 

źródło: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:-)
:-) 12.08.2020, 13:29
mogli zrobić rondo turbinowe, bo jak takie wybudują na Zawodziu to lakiernicy z całego powiatu nie wyrobią z naprawami
10,54
10,54 13.08.2020, 10:54
Mam już nazwy ....
TurboLak , TurboService , Turbonaprawa itditd :D

Pozostałe