Z notatnika policjanta. Kolizje, pijani kierowcy, internetowe oszustwa i... niewybuch.

  • 13.08.2020, 11:09
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Z notatnika policjanta. Kolizje, pijani kierowcy, internetowe oszustwa i... niewybuch.
Ostatnie dwa dni (11 i 12 sierpnia) przyniosły kilka zdarzeń na drogach powiatu gorlickiego. Do mundurowych zgłosiły się też dwie osoby oszukane w czasie internetowych zakupów. Natomiast w Moszczenicy podczas prac ziemnych wykopany został niewybuch.

 

Motorowerzysta bez kasku, ale za to z promilami

We wtorek (11 sierpnia) tuż przed godz. 1 na ulicy Mickiewicza w Gorlicach policjanci zatrzymali motorowerzystę z Kobylanki, który jechał swoim jednośladem bez kasku, a ponadto przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Okazało się również, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje 0,4 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a motorower przekazano wskazanej osobie. Wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Dwóch sprawców jednej kolizji

Około godz. 9.40 na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i Krzywej w Gorlicach doszło otarcia się dwóch samochodów. Kierowca hyundaia nie zachował bezpiecznej odległości od omijanego pojazdu i uszkodził audi, które z kolei było nieprawidłowo zaparkowane. Obaj kierowcy zostali pouczeni.

Pięć stów mandatu za zbyt szybką jazdę zakończoną kolizją

Kilka minut po godz. 15 na ulicy Tarnowskiej w Moszczenicy kierowca iveco na łuku drogi w prawo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem. Sprawca został ukarany 500 zł mandatem i punktami.

Stłuczka dwóch volkswagenów

Dokładnie w tym samym czasie w Siedliskach kierowca volkswagena na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy volkswagena i doprowadził do stłuczki osobówek. Sprawca dostał 250 zł mandat i sześć punktów karnych.

Pijany kierowca opla

Wtorek w policyjnych statystykach drogowych zakończył się zatrzymaniem nietrzeźwego kierowcy opla w Sękowej. Mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyła wskazana osoba. Teraz kierowca odpowie przed sądem za jazdę na podwójnym gazie.

Wyprzedzanie zakończone kolizją

W środę (12 sierpnia) kilka minut przed godz. 16 w Libuszy kierowca audi, w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania, zderzył się z innym audi. Sprawca został pouczony.

Dwóch mieszkańców Wysowej oszukanych przez jednego sprzedawcę

We wtorek (11 sierpnia) do mundurowych zgłosili się mieszkańcy Wysowej, którzy zostali oszukani w czasie zakupów online. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta kupili meble w jednym ze sklepów internetowych. Zamówienie złożyli 22 czerwca i do tej pory nie otrzymali towaru ani zwrotu kosztów – 1830 złotych i 2890 złotych.

Niewybuch w Moszczenicy

Wczoraj (12 sierpnia) podczas wykonywania prac ziemnych na jednej z posesji w Moszczenicy operator koparki wykopał pocisk artyleryjski. Jeszcze tego samego dnia niewybuch został zabrany przez patrol minerski z Podkarpacia.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Inspektor
Inspektor 14.08.2020, 21:59
Jeszcze tego samego dnia niewybuch został zabrany przez patrol minerski z Podkarpacia, i teraz wiemy że Gorlice to Podkarpacie.
jurgen!
jurgen! 14.08.2020, 17:06
gmina uście gorlickie:dlaczego policja nie kontroluje skuterzysto-motorowerzystów, jeżdżących bez kierunkowskazów bez świateł ,wszelkiej maści microcarów prowadzonych na 100 procent!! bez uprawnień!!!! osoby te wjeżdżają na rondo przed wysepką ,za nic mają prawo ruchu drogowego!!! porobić uprawnienia i dopiero na ulicę!!! a jak nie to pieszo!!!!! będe zgłaszać wszystko!!!! zobaczę microcara ! w uściu zgłoszę!!!!
Janek
Janek 13.08.2020, 18:21
Panowie Policjanci wszystko ok. tylko dlaczego gorlicki rynek i ul.3 mają to miejsce ciągłego przesiadywania meneli otwarcie z butelką wina na chodniku. To wstyd główna ulica wymiociny odchody odpadki pijani ciągle ci sami ludzie .Menele pijani zasikani wizytówka Gorlic miasto światła i lumpów ponad prawem.
ZaGorlicki
ZaGorlicki 13.08.2020, 23:15
Po prostu menel jak dostanie mandat to go nie zapłaci - bo niby czym? Odsiadka? Na nasz koszt? Prace społeczne? Oleje.
Natomiast zwykły obywatel mandat zapłaci - ma czym.
Logiczne jest więc, że wystawia sie mandaty tym, co mogą je zapłacić, nie tym którzy nie zapłacą. Ekonomia się kłania.

Pozostałe