Spotkanie z autorką bestsellerowych książek o niesamowitych przygodach skarpetek!

  • 02.09.2020, 09:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Spotkanie z autorką bestsellerowych książek o niesamowitych przygodach…
Drogie dzieci, chcecie poznać skarpetki i ich niesamowite przygody? Jeśli tak to koniecznie przyjdźcie na spotkanie autorskie z Justyną Bednarek i weźcie udział w skarpetkowym teatrzyku.

 

Czekamy na Was w środę (9 września) w sali Pod Sową MBP w Gorlicach. Punktualnie o godz. 9.30 rozpoczniemy literacką podróż do świata wyobraźni. Nie może Was tutaj zabraknąć – zapraszają gorliccy bibliotekarze.

Justyna Bednarek – dziennikarka, pisarka i ilustratorka, autorka bestsellerowych książek dla dzieci. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latoura zostały uznane za najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”, zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej zyskały również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. Kolejna książka – „Pięć sprytnych kun” – również była nominowana w konkursie Książki Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Zaraz po kunach do księgarń trafiły bajki muzyczne „W to mi graj”, które zilustrował sam mistrz Józef Wilkoń. Kolejna publikacja to „Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii” – książeczka należąca do słynnej już serii Czytam sobie. W kwietniu 2017 ukazał się drugi tom skarpetkowych przygód: „Nowe przygody skarpetek”, zaś w 2019 roku trzeci „Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają”.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2  spotkanie odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym. Na spotkanie obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy są przyjmowane osobiście w godzinach pracy biblioteki w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (parter, sala 2).

Źródło info: MBP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe