Mieszkańcy Gorlickiego dla dzieci z Nepalu. Koszt wyżywienia setki maluchów przez miesiąc to 370 złotych.

  • 03.09.2020, 11:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Igor Spolski ze Śnietnicy, którego nasi Czytelnicy znają z materiału o zespole Dorośli, założył internetową zbiórkę na rzecz dzieci z Nepalu. Około pięciu tysięcy złotych potrzeba, żeby setka najbiedniejszych dzieci z odległych himalajskich wiosek miała co jeść przez rok.

 

Cześć, nazywam się Igor Spolski i od lat podróżuje do Nepalu, mam tam drugi dom, a ten dom to ludzie, którzy są mi bliscy. Jednym z takich ludzi jest Lee Williams, który od kilku lat prowadzi organizację Unite-Nepal zajmującą się organizowaniem wsparcia dla najbardziej potrzebujących.

W ramach działań fundacji, jej wolontariusze budują szkoły i dożywiają dzieciaki z najbiedniejszych wiosek. Do tej pory źródłem finansowania zakupu żywności był hotel prowadzony przez Lee Williamsa w Nepalu, który teraz z powodu pandemii stoi pusty tak jak talerze przed dzieciakami.

W czasie mojej on-linowej lekcji nepalskiego dowiedziałem się od mojej nauczycielki, która wraz z Lee prowadzi organizacje, jak i hotel, że 370 zł to koszt wyżywienia 100 dzieci przez miesiąc (dwa posiłki dziennie). Tyle dobrego można zdziałać za niespełna cztery stówy. To byłby piękny prezent dla tych dzieciaków, bo z powodu wirusa sytuacja w Nepalu jest teraz wyjątkowo ciężka.

Igor apeluje o pomoc do wszystkich ludzi, którym nie jest obojętny los najbiedniejszych dzieci.

Link do zbiórki na portalu pomagam.pl TUTAJ

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Remik
Remik 03.09.2020, 22:01
3.70zł kosztuje wyżywienia dziecka przez miesiąc... A u nas? Z biedą za 3.70zł może bułka z plasterkiem wędliny i sera.

Pozostałe