Śmieciowy problem w gminie Gorlice rozwiążą kamery? Pierwsze już zostały zainstalowane.

  • 09.09.2020, 10:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Śmieciowy problem w gminie Gorlice rozwiążą kamery? Pierwsze już zostały zainstalowane. Foto; UG Gorlice/śmieci podrzucone w Bystrej
Od kilku miesięcy gmina Gorlice boryka się z problemem śmieci, które zostały podrzucone między innymi w Dominikowicach, Stróżówce, Bystrej. Gmina postanowiła zainstalować kamery, by położyć kres bezprawnemu procederowi.

 

Za każdym razem podrzucanych śmieci było bardzo dużo i za każdym razem były w nich odpady budowlane, a oprócz nich cała masa innych takich typowo „domowych”. Pojawiały się dosłownie znikąd i bardzo ciężko było ustalić ich właściciela.

Nie ma i nigdy nie będzie zgody na takie działania. Nie może być tak, że nasi mieszkańcy będą ponosili koszty czyjegoś niedbalstwa albo lekceważenia obowiązującego prawa – mówi Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice.

Gminni urzędnicy zdecydowali, że zostaną zainstalowane kamery w najbardziej newralgicznych miejscach. Pierwsze pojawiły się już w Dominikowicach i jak się okazało, jest to skuteczny straszak, bo od tego czasu nikt śmieci nie podrzucił.

Już planujemy monitoring w innym miejscach naszej gminy – dodaje wójt.

Barbara Ćmiech

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ekoterroryzm
Ekoterroryzm 10.09.2020, 12:43
Cały system odbioru śmieci jest idiotyczny!
Skoro płacimy wszyscy to dlaczego nie ma otwartych śmietników lub miejsc składowania odpadów, wszak śmieci i tak trafiają do jednego podmiotu. Odbieranie śmieci raz na 2 tygodnie (lub rzadziej) nie rozwiązuje problemu.
wkurzona
wkurzona 10.09.2020, 10:31
szkoda, że takiego "podrzucacza' swoich smrodów innym nie można śledzić od śmietnika, spod którego musiał odjechać bojąc się kamer, do następnego celu podrózy - najprawdopodobniej wywali to gdzieś w lesie; kary za takie wywalanie powinny być takie, by nawet nikt o tym nie pomyślał; na zachodzie za wyrzucenie peta na ulicy jest 200 euro, a do śmietnika na naszym osiedlu trafiają tygodniowo tony kanap, szafek, gruzu, opakowań po farbach, starych telewizorów itp - aż się boję pomyśleć, jak będą wyglądać lasy
15,31
15,31 09.09.2020, 15:35
Pod Lodowinią , już ''Nowobogacka Elyta'' ze swoich willi nie podrzuca swoich śmieci mieszkańcom osiedla . Kamery , zamknięty śmietnik na klucz oraz tabliczki z ostrzeżeniami załatwiły sprawę !
Jeszcze przez dwa tygodnie widziałem jak odjeżdżali ze śmieciami w swoich limuzynach bo nie było jak ich podrzucić . Pewnie szukali w mieście nie zamkniętych jeszcze wiat śmietnikowych .
Coś pięknego :)
Bolesław
Bolesław 09.09.2020, 15:54
Prezes Spółdzielni decyduje, nie wiedząc że bloki i tereny tylko administruje. Dziś jest on, a jutro ona.
sad
sad 10.09.2020, 08:36
Ale co to ma wspólnego z tym postem ?
No chyba że jesteś tą Elytą co podrzucała nam śmieci to wtedy rozumiem o co Ci chodziło ... Dziś ''On'' który zamknął śmietniki na klucz a jutro ''Ona'' co je dla was pootwiera ;)
D-ce
D-ce 09.09.2020, 12:01
Tylko ze z budowlanymi jest kłopot bo nie możesz oddać do Empolu i dlatego podrzucają .
tygrys
tygrys 09.09.2020, 12:27
mozna oddac na pszok
.........
......... 09.09.2020, 10:17
co za nietryby podrzucaja smieci gdzie i tak musza zapłacic za smieci czy maja 100 czy jeden worek
kjl
kjl 09.09.2020, 10:54
ludzie nie płacą za smieci

Pozostałe