Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaWakacje.pl Gorlice, ul. Sienkiewicza 2 - tel. 514 298 136 - OFERTY ZIMA 2025/26 już dostępne
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 15 a 28 grudnia 2025
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
ReklamaChoinki z Biecza prosto od producenta - Biecz, ul. Podwale 21, tel. 500 892 677 - do każdej choinki doniczkowej lub ciętej - GRATIS mała choinka do zasadzenia
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80
Reklama Życzymy Wam, aby te Święta Bożego Narodzenia były pełne ciepła, spokoju i rodzinnej atmosfery. Niech magia wigilijnego wieczoru przyniesie radość, a świąteczne dni będą czasem odpoczynku i refleksji. Oby nadchodzący Nowy Rok był czasem realizacji marzeń, sukcesów i wielu niezapomnianych chwil. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! życzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Baku Spółdzielczego w Gorlicach
Reklama Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech narodzenie Chrystusa wniesie w codzienność radość, spokój i odnowioną nadzieję, a dom wypełni miłością, która jednoczy i umacnia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen dobra, ciepła rodzinnych spotkań oraz wewnętrznego światła, któe prowadzi przez cały nadchodzący rok. Składa Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego

Czwartek z koronawirusowym raportem. Znów więcej nowych i potwierdzonych przypadków w Małopolsce. (AKTUALIZACJA - godz. 13.50)

Podziel się
Oceń

Zapraszamy do codziennej dawki informacji związanych z sytuacją pandemiczną w naszym kraju. To właśnie tu, w jednym miejscu skupiamy wszystkie najważniejsze doniesienia związane z tym tematem. 10 września >>>

 

godz. 13.50

Wszystkie potwierdzone przypadki w powiecie gorlickim: 151,  z czego 115 (dziś +9) osób to ozdrowieńcy,  a dwie osoby zmarły.

Aktywnie zakażonych jest 34 osoby: 1 osoba przebywają w izolatorium (dziś -1), 8 osób jest hospitalizowanych, a 25 osób z dodatnim wynikiem przebywa w izolacji domowej:

  • Gmina Gorlice - miasto: 3 osoby (dziś -4),
  • Gmina Gorlice: 2 osoby (dziś -1),
  • Gmina Biecz: 3 osoby,
  • Gmina Bobowa: 6 osób (dziś -1),
  • Gmina Łużna: 2 osoby (dziś -1),
  • Gmina Ropa: 7 osób (dziś -1),
  • Gmina Uście Gorlickie: 2 osoby,
  • Gmina Sękowa: 0 osób,
  • Gmina Lipinki: 0 osób,
  • Gmina Moszczenica: 0 osób,

Aktualnie w powiecie gorlickim kwarantanną objętych jest 74 osoby, a nadzorem epidemiologicznym objętym jest 25 osób.

 


Podsumowanie 10 września >>> godz. 11.00 >>> Liczba zakażonych koronawirusem: 72 453 / 2 159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dziś 506 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia w kraju, w Małopolsce 99 nowych i potwierdzonych zakażeń, w tym 8 osób z powiatu limanowskiego, oraz po jednej osobie z  Nowego Sącza, nowosądeckiego i powiatu gorlickiego. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8 519 osób.

Mamy dziś kolejnych 139 ozdrowieńców z naszego województwa, (m.in.: 14 osób z powiatu nowosądeckiego, 9 osób z powiatu tarnowskiego, 8 osób z Nowego Sącza). W sumie w Małopolsce mamy 6060 ozdrowieńców.

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1 649 testów (poprzednia doba: 1 999 badań).

W ciągu doby w Polsce wykonano ponad 18,6 tys. testów na koronawirusa.

 


* W powiecie gorlickim ogółem:

  • potwierdzonych zakażeń: 151,
  • ozdrowieńców: 106,
  • liczba aktywnych przypadków: 43,
  • zgony: 2

 



godz. 10.35

WSSE w Krakowie informuje o kolejnych 139 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 85 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 3 do 85 lat, z Krakowa (43 osoby), powiatu nowotarskiego (17 osób), krakowskiego (16 osób), nowosądeckiego (14 osób), limanowskiego (10 osób), tarnowskiego (9 osób), Nowego Sącza (8 osób), powiatu myślenickiego (7 osób), bocheńskiego (4 osoby), tatrzańskiego (3 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego, proszowickiego (po 2 osoby), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 6060 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 99 osób. To 56 kobiet i 43 mężczyzn, w wieku od 10 do 87 lat, z Krakowa (33 osoby), powiatu myślenickiego (14 osób), krakowskiego (9 osób), limanowskiego (8 osób), nowotarskiego (7 osób), tatrzańskiego (6 osób), miechowskiego i wielickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego i wadowickiego (po 3 osoby), proszowickiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: dąbrowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego, oświęcimskiego, suskiego (po 1 osobie).

Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8 519 osób.

źródło: WSSE Kraków

 

godz. 10.30

Mamy 506 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

  • małopolskiego (99),
  • wielkopolskiego (76),
  • mazowieckiego (68),
  • śląskiego (51),
  • pomorskiego (32),
  • opolskiego (24),
  • lubelskiego (21),
  • dolnośląskiego (20),
  • kujawsko-pomorskiego (20),
  • świętokrzyskiego (18),
  • podkarpackiego (17),
  • podlaskiego (16),
  • łódzkiego (13),
  • warmińsko-mazurskiego (13),
  • zachodniopomorskiego (12),
  • lubuskiego (6).

Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Warszawa, 67-K, 55-M, 93-K, 84-K Poznań, 91-K Gostyń, 87-K Puławy, 76-M, 89-M Zgierz, 87-M Tychy, 69-M Białystok, 76-M Świdnica. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 72 453 /2 159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

godz. 10.00

 



źródło: wsse.krakow.pl 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaGmina Moszczenica składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2025
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaGmina Ropa składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2025
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: 123Treść komentarza: "Materiał pokazuje, jak dynamicznie zmieniła się sytuacja na przejeździe i jak niewiele brakowało do dramatycznych konsekwencji.". Tak w zasadzie to ten materiał tego nie pokazuje. Na filmie pociąg jest już na przejeździe. Równie dobrze mógł jechać 20km/h przy otwartej rogatce z powodu usterki przejazdu. Nie piszę że tak było, ale film niczego nie dowodziData dodania komentarza: 22.12.2025, 22:20Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Bieczu. Tam mogło dojść do tragedii [VIDEO]Autor komentarza: Andrzej Świerz.Treść komentarza: I to jest błąd tylko i wyłącznie pracownika kolei. Tylko !!!Data dodania komentarza: 22.12.2025, 21:08Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Bieczu. Tam mogło dojść do tragedii [VIDEO]Autor komentarza: panipanaTreść komentarza: " Co powinni wiedzieć kierowcy z Gorlic?" Otóż to, iż ktoś nam urządza Polskę, bez pytania się o zadanie wyborców - w całym, możliwym spektrum. Kto chce strefy czystego transportu ( !!! ) w miastach wojewódzkich? A w powiatowych? Nikt się nie skarży? No to będziecie na skuterach wozić dzieci do przedszkola. Chińczyki mogą, to i polaki mogą.Data dodania komentarza: 22.12.2025, 20:58Źródło komentarza: Strefa Czystego Transportu w dużej części Krakowa już od stycznia. Co powinni wiedzieć kierowcy z Gorlic?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Do odstrzału drapieżniki.Data dodania komentarza: 22.12.2025, 19:07Źródło komentarza: Wilk w przysiółku Podwójtowie porwał psa. Zabezpieczcie zwierzęta i gospodarstwa przed drapieżnikiem
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego