Legenda o gorlickich burmistrzach i remoncie ul. Karwacjanów

  • 15.09.2020, 09:55
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Legenda o gorlickich burmistrzach i remoncie ul. Karwacjanów fot. haloGorlice
Zapraszamy na lekturę krótkiej opowieści o tym, dlaczego drogi nieustannie trzeba naprawiać, a remonty były, są i będą...

 

Kolejne drogi zostały rozkopane, a koparki i walce pracują przez wiele godzin dziennie. Spacerując dziś ul. Karwacjanów i spoglądając na postępy wykonywanych tam prac, zastanawialiśmy się, dlaczego te drogi ciągle się psują i nie widać końca ich napraw.

 

A może jest tak...

...dawno, dawno temu, kiedy na gorlickiej ziemi płynęło czarne złoto, a zloty czarownic nie były dla mieszkańców niczym dziwnym, miasto rozwijało się prężnie, a mieszkańcom niczego nie brakowało. Zazdrosny o ten dobrobyt zły czarownik rzucił na region klątwę. Odtąd wszystkie drogi miejskie będą się zapadać, a kiedy zniszczeją zupełnie otworzą się tu wrota piekielne. Wtedy też duchy złych (i tych nie najlepszych...) burmistrzów miasta Gorlice zostają wypuszczone i zawładną na zawsze regionem.

Na razie jednak te potępione dusze zostały uwięzione pod ziemią. Stamtąd, tłukąc pięściami o skorupę ziemi próbują niweczyć zabiegi mieszkańców i włodarzy starających się o dobrobyt w mieście. Drgania powodują, że Rynek pęka, a drogi niszczeją szybciej, niż by tego można się było spodziewać.

Dlaczego wrota piekielne się nie otwierają się jednak na oścież? Dlatego, że miasto nasze nadal miało więcej burmistrzów dobrych niż złych.

Dobre dusze pomagają dotrwać kolejnym miejscom do czasu remontu, a ziemia nie rozstępuje się. Dopóki ten stan się utrzyma, dopóty o nasze drogi możemy być spokojni. 

Remonty będą nadal koniecznością, ale czyż nie lepiej myśleć, że to nie do końca wina... wieloletnich zaniedbań i realizowanych naprędce remontów?

A może macie lepsze pomysły i potraficie nam powiedzieć, dlaczego jesienią gorlickie remontem stoi?

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (10)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 17.09.2020, 19:45
Rzetelna i poważna prasa zawsze w cenie :)
szkoda słów
szkoda słów 16.09.2020, 20:32
Masakra .... czyli jest źle ... ale przecież zawsze mogło być gorzej ? Ile lat ma obwodnica Biecza ? rozpada się ? Ile lat ma obejście Gorlic Stróżowska-Sikorskiego, rozpada się ? Ile lat ma ... Rynek ? co tam działa i się trzyma ? czemu za tą "inwestycję" nikt nie siedzi ? O tym powinien być artykuł
MrRed
MrRed 16.09.2020, 08:39
co palicie? bierzcie pół. ale dobre.
Lisek
Lisek 16.09.2020, 08:15
I teraz będzie można jeździć w obie strony???
Podpis
Podpis 17.09.2020, 20:09
Niestety droga pozostaje jednokierunkowa.

Pozostałe