Maszt i flaga w każdej z gmin? To możliwe - głosujemy!

  • 15.09.2020, 11:36
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Maszt i flaga w każdej z gmin? To możliwe - głosujemy! fot. ilustracyjne/ unsplash
Jeszcze do 11 listopada 2020 roku trwa głosowanie, w którym każdy z Was może wygrać dla swojej gminy sfinansowanie budowy masztu, na którym będzie wisiała flaga Polski.

 

Akcja „Pod Biało-Czerwoną” to ogólnopolska inicjatywa, w ramach której Kancelaria Premiera sfinansuje zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy przyłączą się do akcji. Warunkiem jest zebranie odpowiedniej liczby deklaracji on-line dla gminy (dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów).
Formularz ankiety jest bardzo krótki: wystarczy w nim podać swoje nazwisko, imię, adres e-mail oraz wybrać z listy gminę, w której chcielibyśmy zobaczyć wskazany masz z flagą.
 
Formularz deklaracji jest dostępny >>>TUTAJ
 
Celem projektu jest m.in. godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą wskazanego powyżej w linku serwisu:

- dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;

- dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;

- dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, mogą oddawać jej mieszkańcy.


Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia on-line zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

tekst za: Gmina Gorlice, oraz Serwisem Rzeczypospolitej Polskiej

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gorliczanin
gorliczanin 15.09.2020, 15:15
aaaaaaaaaaaaaaa komu to potrzebne i po co ??????
MrRed
MrRed 15.09.2020, 12:07
kiedy cały swiat, a w szczególności USA juz dokładnie sprawy flag i symboli narodowych mają zakorzenione i przyswojone, my probujemy nadrobić takimi akcjami. to juz dawno być powinno. i to z pieniędzy kazdej gminy. to sprawa honoru, zeby takie sprawy załatwiac samodzielnie, a nie robić zryw na jakąś okoliczność. ale czas na takie wydatki średni. patriotyczną myślą dzieci nie wykarmimy, a cieżkie czasy nadejdą już niedługo.
Polak
Polak 15.09.2020, 23:33
A potem jak w USA flagi na majtkach czy skarpetach?
Smutny Olo
Smutny Olo 15.09.2020, 12:04
naprawdę nie ma na co wydawać pieniędzy?
gorliczanin
gorliczanin 15.09.2020, 15:17
i kto Ci na to pytanie odpowie ? no kto ?
Smutny Olo
Smutny Olo 16.09.2020, 07:43
Jest to pytanie retoryczne. Nie odczekiwałem na nie odpowiedzi, ale wywołany do tablicy powiem więcej: dzisiaj flaga w każdej gminie, jutro pomnik JK przed każdym domem
Polak
Polak 15.09.2020, 11:58
Sprostujmy - kancelaria premiera NIC NIE MOŻE SFINANSOWAĆ. Sfinansują to PODATNICY. Bo kancelaria premiera nie ma żadnych swoich pieniędzy.
A druga sprawa, koszt takie masztu to kilka tysięcy złotych, więc właściwie każdy samorząd bez problemu dałby radę taki maszt postawić...

Pozostałe