Przewodniczący zwołuję sesję, a radni chcą innego terminu, który umożliwi jego odwołanie

  • 16.09.2020, 07:57
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Przewodniczący zwołuję sesję, a radni chcą innego terminu, który umożliwi jego odwołanie
Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego zwołuje sesję, a radni klubów MRS, PSL i PPG zapowiadają, że zastosują się nie do terminu wyznaczonego przez przewodniczącego, a tego przyjętego przez radę.

 

Mirosław Waląg, Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego w poniedziałek (14 września)  przekazał informację, że w związku z zarządzoną przerwą w obradach XVIII sesji (z 27 sierpnia) ta zostanie wznowiona jutro (17 września) w zdalnym trybie obradowania.

Lotem błyskawicy pojawiła się odpowiedź, którą w imieniu radnych PSL, MRS, PPG przekazał nam wicestarosta Stanisław Kaszyk:

Informujemy Mieszkańców Powiatu, że zgodnie z przyjętym porządkiem obrad XVIII Sesji kolejne posiedzenie Rady Powiatu przypada na 21 września 2020 r. o godz. 10. Data ta jest związana z wejściem w życie zmian w Statucie Powiatu umożliwiającym tajne głosowanie na sesji prowadzonej w trybie zdalnym.

Tymczasem Przewodniczący Rady, aby uniknąć głosowania nad jego odwołaniem z pełnionej funkcji, usiłuje wznowić obrady już 17 września 2020 r. Jako Radni, którzy podpisali się pod wnioskiem o odwołanie Przewodniczącego Rady – zastosujemy się do terminu wznowienia obrad, przyjętego przez Radę Powiatu na 21 września 2020 roku.

Barbara Ćmiech

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mignon
Mignon 16.09.2020, 19:59
Chwila, chwila... Szanujecie prawo. Kto zgodnie z prawem ustala termin sesji ??? Przewodniczący. Grupa radnych nie ma takiego prawa. Koniec. Kropka.
Obserwator
Obserwator 16.09.2020, 12:34
Poprzedni Przewodniczący kierował Radą przez 12 lat, doprowadził do tego, że Rada Powiatu pokazywana była jako wzór pracy samorządowej, wszystko było dopięte na ostatni guzik, ale części z Was piszących komentarze to się nie podobało, chcieliście zmian, no to je macie. Rzeczywiście to jest już dno osiągnięte przez tego Pana i tą Radę.
Staszek
Staszek 16.09.2020, 16:35
Drogi obserwatorze, Panie Marku:), Panie Sekretarzu :), już wszyscy zapomnieliśmy chyba, ze dzialania rady spowodowane są zdradą PSL i Marii Starosty?
A teraz to juz nawet Starosta KASZYK próbuje zarządzać radą, stawiając sie ponad obowiazujacym prawem? Więc kto tak naprawde jest zaczątkiem tego bagna? Odpowiedz prosta: tzw. Zielone i czerwone Betony!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.09.2020, 10:17
Starostwo sięgnęło dna! Prężcież przy zarządzeniu przerwy podczas jeszcze trwania sesji, padła już wtedy data wznowienia sesji na 17 września br. Więc w czym problem? Pan Kaszyk wchodzi w rolę Przewodniczącego? Jeszce mu mało stołków? Chce być władzą uchwałodawczą i wykonawczą? To się nadaje do nadzoru prawnego! Oj Starosto wstyd!
zzz
zzz 16.09.2020, 10:30
Czytaj artykuł ze zrozumieniem a nie czepiaj się Kaszyka - kolejne posiedzenie zaplanowane było na 21 września, czyli w 1 dniu po uprawomocnieniu się zmian w Statucie Powiatu. A tzw. prtzewodniczacy robi wszystko byle tylko go nie odwołali - bochater przez "ch".
Koral
Koral 16.09.2020, 09:15
Takiego dna jak jest obecny przewodniczący to jeszcze nie było
julka