Klimkówka w zupełnie nowej odsłonie. Prace zakończą się już jesienią!

  • 18.09.2020, 07:39
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Klimkówka w zupełnie nowej odsłonie. Prace zakończą się już jesienią!
Na trzystopniowym nadbrzeżu ganiają dzieciaki, a młodzi łapią ostatnie promienie słońca. Nieco wyżej praca wre! To widok, który zastaliśmy nad Klimkówką w środowe (16 września) przedpołudnie.

 

Takich zmian Klimkówka jeszcze nie widziała!

Nadbrzeże z kompozytowych płyt i kamienia już zostało skończone, trwają prace przy ścieżkach pieszo-rowerowych – zarówno tych powiatowych, jak i realizowanych przez gminę Ropa. Te drugie są asfaltowe, więc doskonale sprawdzą się do jazdy na rolkach, hulajnodze czy dla małych rowerzystów. Natomiast przy stanicy wodnej powstała już wiata grillowa, przy której będzie miejsce do rozpalenia ogniska.

Na finiszu jest już również przygotowywanie plaż, z których może w tym roku jakoś szczególnie nie skorzystamy, ale na przyszły sezon będą jak znalazł. W remoncie jest też pomost do cumowania, który będzie miał około 50 metrów długości i co ważne będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą prac jest gorlicka firma Hażbud, a te mają zakończyć się jeszcze jesienią. Potem zostanie zatrudniona osoba, która będzie doglądać zmodernizowanych brzegów Klimkówki, wykonywać ewentualne naprawy i sprzątać okolicę.

Złożyliśmy wniosek do Związku Euroregion „Tatry” o 50 tysięcy euro, żeby móc przy budynku portierni postawić dwie duże wiaty i stworzyć ścieżkę, która będzie poświęcona dziedzictwu przyrodniczemu i kulturowemu regionu. To byłoby doskonałe uzupełnienie zmian, które zachodzą nad Klimkówką – podkreśla Karol Górski, wójt gminy Ropa.

 

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (21)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak
Polak 05.10.2020, 10:30
A znając życie goście, plażowicze i turyści będą musieli s*ać po krzakach, bo żadna z "tęgich głów" nie wpadnie na pomysł postawienia toalet publicznych :D
Turysta
Turysta 19.09.2020, 15:30
Byleby nie zapomnieli o publicznych toaletach dla gości Klimkówka.
Baca
Baca 19.09.2020, 08:29
Wreszcie, nowy wójt nowe pomysly wiec można, wychodzi na to że poprzednika trzeba było wywalić 20 lat wczesniej z stołka.
Paco
Paco 18.09.2020, 16:32
Brawo, brawo , brawo
Pani od Polaka...
Pani od Polaka... 18.09.2020, 09:16
"Ganiają dzieciaki".....

Pozostałe