Kolejna przerwa w trwającej od maja powiatowej sesji. Kiedy piąta odsłona?

  • 18.09.2020, 08:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolejna przerwa w trwającej od maja powiatowej sesji. Kiedy piąta odsłona?
Wczorajsza (17 września) czwarta odsłona XVIII Sesji Rady Powiatu Gorlickiego skończyła się, zanim na dobre się zaczęła. Powód? Radni nie obradowali z powodu braku kworum.

 

Zgodnie z zapowiedziami wicestarosty Stanisława Kaszyka (>>> Przewodniczący zwołuję sesję, a radni chcą innego terminu, który umożliwi jego odwołanie) we wczorajszej sesji nie uczestniczyli radni, którzy w maju, gdy XVIII sesja się zaczynała, wystąpili z wnioskiem o odwołanie przewodniczącego rady.

W oświadczeniu radnych klubów MRS, PSL i PPG czytamy, że zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, kolejne posiedzenie Rady Powiatu przypada na 21 września i data ta jest ściśle związana z wejściem w życie zmian w statucie. Te umożliwią tajne głosowanie w trybie zdalnym, a co za tym idzie, daje możliwość odwołania przewodniczącego.

We wczorajszej sesji w trybie zdalnym wzięło udział jedynie dziewięciu radnych z 23 przedstawicieli mieszkańców naszego powiatu, więc obrad nie można było przeprowadzić. Z tego względu przewodniczący Mirosław Waląg, nie miał innego wyjścia, jak ogłosić kolejną przerwę w sesji. Ta według zapowiedzi przewodniczącego ma zostać wznowiona nie 21 września, a 24 września.

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wac
Wac 18.09.2020, 12:39
Rozgonić to towarzystwo !!!!!
Radny
Radny 18.09.2020, 09:54
Wiedzą co robią, bo Powiat będzie w Nowym Sączu.
X
X 18.09.2020, 09:45
Bawią sie jak dzieci w przedszkolu i to naszym kosztem......
Martunia
Martunia 18.09.2020, 11:55
Dokładnie... A szkoda. Kasę biorą...

Pozostałe