Road Safety Days 2020 z gorlicką drogówką [VIDEO]

  • 21.09.2020, 17:27
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Road Safety Days
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od środy (16 września) do jutra (22 września), a więc w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą Road Safety Days, czyli dni bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

W piątek (18 września) towarzyszyliśmy patrolowi gorlickiej drogówki. Policjanci prowadzili szeroko zakrojone działania  związane z promowaniem pozytywnych postaw wśród kierowców i pieszych. Kontrole na drogach Gorlickiego miały na celu eliminowanie takich zachowań na drogach, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Celem projektu Road Safety Days jest podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej dużej liczby osób zabitych na drogach całej Europy. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych uczestników ruchu drogowego. Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne, to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Ideą tej akcji jest „wizja zero”, czyli zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (7)


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uciśniony
uciśniony 21.09.2020, 23:50
O indor i dźwiękowiec.
gucio
gucio 21.09.2020, 23:32
Policja na drogach a po lasach hamy szaleją. 20.09 godz. 11.00-12.00, Owczary niebieski szlak w stronę Magury. Terenowe auto forsuje parów na skraju lasu, pnie się pod górę ale w połowie zbocza boksuje dobrą godzinę, w końcu odpuszcza. Tu była potrzebna policja.
Fuczko
Fuczko 23.09.2020, 02:32
Można sobie kliknąć miejsce zagrożone na Krajowej mapie zagrożeń w internecie.
Jan Maria Dżaroslaw
Jan Maria Dżaroslaw 21.09.2020, 23:24
Oprócz kobiet, emerytów i kierowców BMW, nic nam nie grozi na drodze.
Gdy widzę kobietę za kierownicą BMW, to zjeżdżam w pierwszy zjazd, lub utrzymuje dystans do 50 metrów.
Kierująca BMW
Kierująca BMW 22.09.2020, 19:01
Pana/Pani komentarz jest żałosny. Że niby kobiety zagrażają na drodze? A mężczyźni to juz nie stwarzają zagrożenia? Z tego co wiem to mężczyźni często podpisują sie, wyprzedzają w niezadowolonych miejscach, prędkość przekraczają dwu krotnie, prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu. Oczywiście kobiety też ale jest mniej takich przypadków. A ten stereotyp o BMW to jest śmieszny, gdy auta innych marek mają wypadki to nie ma głupich komentarzy typu" znowu golf " itp ale jak bmw to od razu fala krytyki a często to nie jest wina kierowcy bmw tylko np drugiego kierowcy lub przechodnia.
Ps. Gdy zobaczy pan/pani bmw na drodze to proszę od razu wyskoczyc z samochodu ponieważ moge wtedy mogę prowadzić ten samochód i wjechać w pana/panią
Alfa Omega
Alfa Omega 23.09.2020, 00:20
proszę podac statystyki a nie wymyślać do komentarza Tak kierowcy bmw stwarzają zagrożenie na drodze to wie każdy normalny kierowca
www
www 22.09.2020, 21:35
Ja jestem zaproszony na weselę ALE moja żona wraca nie wiem czy lepiej zamówić lawętę niech nas zawiezie czy słuzby z przodu i z tyłu niech nas eskortują zanim Moja Żona zdejmie nogę z gazu to kilometr ja bym na przejście nie wszedł gdy ona jedzie zero mandatów zero punktów i 20 km na rok
Samochód ciężki silny masywny 2 cyk 5000obrotów i można jechać spalanie 18 na sto
oj
oj 21.09.2020, 20:13
Super dzielnica, gdzie dzielnicowy nie zleca zadań.
janusz lojer
janusz lojer 21.09.2020, 20:12
bezpieczniej od strony pasażera podejsć.
vic
vic 21.09.2020, 19:19
tu jest polska droga a nie road!
hajle
hajle 21.09.2020, 19:02
dlaczego jedni policjanci noszą maseczki na zewnątrz a jeden pan policjant już nie nosi???
?
? 21.09.2020, 19:02
A czy panowie policjanci mają przeszxkolenie i uprawnienie do obsługiwania "" suszarki""?????bo jak wiadać na filmie nie dokonca dokladnie jest trzymany radar na ramieniu czyli nie na pelnym uchwycie tylko na jego koncowce...a pozatym takie akcje powinny byc codzxiennie a nie od swieta
barosky
barosky 21.09.2020, 20:14
Czy Ty masz odpowiednie kwalifikacje do posługiwania się językiem polskim??
pelc
pelc 21.09.2020, 18:58
sumując dane telemetryczne ,to ten czarny pojazd z początku filmu w wiadomym miejscu ,raczej przekroczył prędkość ,
vic
vic 21.09.2020, 18:54
to jak z wirusem niby wszyscy wiedzą i uważają ,ale nikt go nie widział
vic
vic 21.09.2020, 18:52
znowu nie widziałem dziś żadnego patrolu policji a zrobiłem 150 km od okolic krynicy po jasło! brawo!
bohdan
bohdan 22.09.2020, 10:30
Pewno kierowca zaopatrzeniówki jesteś, co? Jezdzisz przepisowo? To co narzekasz na brak policji?
vic
vic 22.09.2020, 13:25
Ja posiadam uprawnienia, ty pewnie nie!!! Do szkoły i naucz się pisać. Poprosisz to dam ci pracę.

Pozostałe