O kanapie co się do kosza nie zmieściła...

  • 24.09.2020, 10:23
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

O kanapie co się do kosza nie zmieściła... fot. haloGorlice / zdjęcie promocyjne Netflix
Wielkogabarytowe śmieci regularnie są podrzucane w okolice normalnych śmietników. Taki widok przy normalnym koszu na śmieci jest jednak zaskakujący.

 

Podrzucanie tego typu obiektów w pobliżu koszy na śmieci jest problemem, który pojawia się regularnie. Problemy, jakie z tego wynikają wykraczają poza względy estetyczne. Konieczność usunięcia takich wielkogabarytowych odpadów spada na służby miejskie, które nie bez przyczyny wyznaczają konkretne terminy zbiórki tego typu odpadów. Co więcej, w tym konkretny miejscu przy ul. Podkościelnej osoba "podrzucająca" kanapę musiała wykazać się nie lada determinacją, siłą, a niewątpliwie także współpracą z innymi, którzy pomogli ulokować ją tak precyzyjnie na terenie zielonym.

Nawet jeśli służby porządkowe podejmą wyzwanie jej usunięcia, to może być to związane z nie lada problemem: zniesienia sofy tak, by nie uszkodzić parkujących tu samochodów.

 

Tymczasem art. 145.  kodeksu wykroczeń stanowi:

Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

 

A najbliższa zbiórka odpadów wielkogabarytowych już niebawem. Przypominamy harmonogram:

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: 28 września 2020 r.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze przygotowanie i wystawienie w/w odpadów, tak aby w dniu zbiórki wszystkie mogły zostać zebrane. Odpady prosimy wystawiać tylko w wyznaczonych miejscach, w sposób niepowodujący utrudnień i niestwarzający zagrożenia dla bezpieczeństwa osób i mienia.

Informacje dodatkowe można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Mienia Urzędu Miejskiego w Gorlicach, tel.  18 35 51 247.

Szczegółowy wykaz punktów zbiórki znajdziecie >>>TUTAJ

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (3)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gorliczanie
gorliczanie 24.09.2020, 23:11
znajomi właściciela tej sofy (byli u niego, widzieli, poznają) proszeni są o podanie namiarów, odwieziemy mu ją pod drzwi, bo pewnie ktoś mu ukradł, lubimy robić dobre uczynki
Monopol
Monopol 24.09.2020, 20:14
Monitoring mają, więc w czym problem.

Pozostałe