Odbieraj faktury jak na nowoczesnego człowieka przystało!

  • 24.09.2020, 11:20
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Odbieraj faktury jak na nowoczesnego człowieka przystało! fot. ilustracyjne/ unsplash
Gmina Gorlice zachęca do rezygnacji z przyjmowania wydrukowanych faktur za odprowadzanie ścieków i dostarczanie wody. Informację o sposobie przejścia na faktury elektroniczne możemy zawsze

 

Jak podaje Gmina Gorlice, drogą elektroniczną faktury odbiera już 480 odbiorców. Są to zarówno osoby fizyczne, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz inni  podatnicy.

Nadal jest to jednak tylko niewielka część wszystkich podatników zobowiązanych do uiszczania fakturowanych płatności.

Jak się dowiedzieliśmy, liczba wszystkich odbiorców zobowiązanych do płacenia faktur za odprowadzanie ścieków i dostawę wody (osób fizycznych, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, innych podatników) wynosi, co następuje:

- odbiorców faktur za dostawę wody – 1478

- odbiorców faktur za odbiór ścieków – 3525.

Jest więc o co walczyć: każda faktura to kartka papieru, koszt jej wyprodukowania, doręczenia... Dzięki obecnym możliwościom technologicznym otrzymywanie faktur drogą elektroniczną jest jednocześnie najbardziej ekologiczną i najszybszą drogą załatwienia tej sprawy.

Jak dowiadujemy się w Gminie:

Na wydawanych fakturach zamieszczana jest każdorazowo informacja o możliwości otrzymywania faktur drogą elektroniczną, ponadto ponawiane są odezwy do mieszkańców w sprawie wyboru tej metody korespondencji.

Na każdej fakturze znajduje się następująca instrukcja:

Zwracamy się z prośbą o podanie adresu e-mail w celu dostarczania faktur drogą elektroniczną.  Prosimy podawać na adres - [email protected] lub osobiście w UG Gorlice pok. nr 4.

Dajmy się więc zachęcić - to z zmiana na lepsze, której wprowadzenie w życie nic nie kosztuje!

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorlicki
Gorlicki 24.09.2020, 12:02
"Jest więc o co walczyć: każda faktura to kartka papieru, koszt jej wyprodukowania, doręczenia" i zarazem są to miejsca pracy.
Ktoś musi kartę wyprodukować, ktoś musi ją wydrukować, ktoś musi wyprodukować tusz do drukarki jak i samą drukarkę która to te kartkę zadrukuje, ktoś musi doręczyć. To wszystko są ludzie. Ludzie którzy z tych prac utrzymują się sami i swoje rodziny.

Pozostałe