Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego z zabawami i konkursami!

  • 24.09.2020, 12:22
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Oficjalne otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego z zabawami i konkursami! fot. ilustracyjne/ unsplash
Już w najbliższą niedzielę (27.09), zapraszamy na imprezę otwierającą Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Stawiska. W programie atrakcje dla najmłodszych – gry i zabawy, a także rozstrzygnięcie konkursu „Mobilne Miasto Światła”.

 

Miasteczko zostało już oddane do użytku wcześniej. Przypominamy, że w tym miejscu dzieci i młodzież mogą w łatwy sposób przygotować się do umiejętnego poruszania po drogach publicznych. Tutaj będą odbywały się m.in. konkursy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz egzaminy na kartę rowerową.

Na budowę  „miasteczka” Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie w kwocie 200 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu Województwa Małopolskiego - Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego, a jego całkowity koszt to 595 796 zł.

Miasteczko rowerowe w tej lokalizacji zostało wcześniej wskazane w ramach wspólnej inicjatywy Zarządów Osiedli nr 3 i 11 wpisanej do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dostrzegając potrzebę rozwoju infrastruktury dla aktualnych i przyszłych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza rowerzystów, Miasto Gorlice poszerzyło zgłoszoną koncepcję, tak by stworzyć kompleksowe i funkcjonalne miejsce.

Obiekt otrzymał wszelkie niezbędne zgody na użytkowanie i już niebawem odbędzie się jego oficjalne otwarcie.

 

źródło: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olo
olo 24.09.2020, 20:00
niestety w niedzile deszc i zimno takze milej zabawy

Pozostałe