Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Gigantyczny wzrost liczby kierowców, którzy stracili prawko za przekroczenie prędkości

Podziel się
Oceń

Blisko trzy tysiące kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym w Małopolsce.
Gigantyczny wzrost liczby kierowców, którzy stracili prawko za przekroczenie prędkości

Autor: Foto: ilustracyjne/własne

 

Od stycznia do sierpnia 2020 roku małopolscy policjanci ujawnili 2968 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, czyli aż o 1375 więcej niż w analogicznym okresie w 2019 roku, co stanowi 86% wzrost (styczeń – sierpień 2019 roku ujawniono 1593).

Przedstawione liczby pokazują, jak kierujący ignorują obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Nawet tak duża dolegliwość, jaką jest zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za jazdę z prędkością ponad 50 km/h więcej niż obowiązuje na obszarze zabudowanym, nie powstrzymuje ich od takiego negatywnego zachowania na drodze – czytamy na stronie Małopolskiej Policji.

Nadal dominującą przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, dlatego działania policyjne są szczególnie nasilone w tym zakresie. W lipcu 2019 roku została powołana grupa SPEED w celu eliminowania z ruchu kierujących rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego, w tym jeżdżących z nadmierną prędkością. W ciągu ośmiu miesięcy tego roku odnotowano mniej wypadków, zabitych i rannych w porównaniu do ośmiu miesięcy 2019 roku.

  • 1527 wypadków, czyli o 467 mniej,
  • w tych wypadkach 108 osób poniosło śmierć, czyli o 5 mniej,
  • 1737 osób zostało rannych, czyli o 626 mniej.

Policyjna analiza stanu bezpieczeństwa 2020 roku pokazuje, że w 87% kierujący byli sprawcami tych zdarzeń, a nadmierna prędkość to główna ich przyczyna, przez którą doszło do:

  • 341 wypadków, czyli do co czwartego wypadku,
  • w wypadkach tych 23 osoby poniosły śmierć,
  • a 425 osób zostało rannych.

Źródło info: Małopolska Policja

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

samuraj 24.09.2020 22:59
Bardziej niebezpieczni sa ludzie którzy nie maja doswiadczenia na drodze a prawko zrobili kilka lat temu,bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje taki

Wibowit 24.09.2020 22:04
coraz mocniejsze i szybsze są samochody, i bardziej komfortowe przez co mniej czuć prędkość. a ograniczenia są jakie były - więc nic dziwnego.

kio 24.09.2020 20:04
obwodnica po 24 do 2 w nocy jop

Anomalia pogodowa 24.09.2020 18:31
Prawo jazdy to jedno a sprawny samochod to drugie np. na zawodziu na dzialkach w okolicy kladki regularnie pewien pan naprawia swego passata z ktorego ciekna plyny eksploatacyjne i olej stary samochod przeglad jest wiec mozna jezdzic nie tedy droga ja rozumiem miec starszy zadbany samochod ale jak co postoj to plama oleju to cos jest nie tak i to tez jest zagrozenie tak samo jak nadmierna predkosc

Bęben 24.09.2020 16:49
Oni nie rozumieją ze coraz więcej jest kierowców i samochodów i statystyki będą rosnąć

Swój 24.09.2020 16:48
Zabranie uprawnień co to za kara jak dalej jeżdżą. Trzeba po kieszeni 10 tyś. zł za przekroczenie prędkości i wtedy się zastanowi

............... 25.09.2020 06:51
Zgadzam się z Tobą, przy czym myślę że można byłoby pójść nawet dalej nie tylko zabierając uprawnienia i kara pieniężna takiemu delikwentowi, ale dodatkowo zajmowanie samochodu bez prawa jego odzyskania.

Benek 25.09.2020 16:52
Głupi jesteś , idź się lecz

Kaja 24.09.2020 16:46
Prawko?????po jakiemu to????

lost 24.09.2020 15:40
ja latam po 230!!! /160 to takie minimum.

Kierowca 24.09.2020 14:48
Więcej niech umarzają sprawy.

lost 24.09.2020 14:12
prawko to jest w czipsach ,ja mam uprawnienia,prawo jazdy.

Rozsądny 24.09.2020 13:27
I bardzo dobrze, jak ktoś lubi szybką jazdę to niech na tory wyścigowe jeździ

Wibowit 24.09.2020 21:58
ale masz tych torów w okolicy

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 28 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: MichalTreść komentarza: A czy ktoś z urzędu miasta pytał się mieszkańców o zdanie? Powrót do funkcji boiska to żadna korzyść dla mieszkańców. Z boiska prawie nikt nie korzystał i przez większość roku i czasu plac stoi pusty, parking natomiast wykorzystywany jest przez całą dobę. Dodatkowo 200m dalej jest porządne boisko pod szkołą, a nie betonowa murawaData dodania komentarza: 10.03.2026, 12:25Źródło komentarza: Koniec parkingu. Plac zmieni swoje przeznaczenieAutor komentarza: MRTreść komentarza: za pisiorzych rządów Orlen łupił nas głównie na marży rafineryjnej która wynosiła wtedy ponad 28$ za baryłkę, teraz jest 10$. Gdyby Orlenem rządził dalej sołtys Pcimia, to mielibyśmy znów ceny po 8-9 zł.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 11:16Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: MichałTreść komentarza: A czy ktoś z urzędu pytał się mieszkańców czy chcą powrotu boiska? Przeznaczenie placu pod boisko to żadna korzyść dla mieszkańców. Mało kto z niego korzystał, przez zdecydowaną część roku i czasu plac pozostaje pusty. W przypadku parkingu wykorzystywany jest 24h na dobę i stanowi realną korzyść dla okolicznych mieszkańcówData dodania komentarza: 10.03.2026, 11:01Źródło komentarza: Koniec parkingu. Plac zmieni swoje przeznaczenieAutor komentarza: marekTreść komentarza: Bez sensu. Ktoś tam korzysta z tego boiska? Jest porządne przy szkole, albo by trzeba było konkretny remont zrobić, tylko po co jak dzieci co kot napłakał.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 10:14Źródło komentarza: Koniec parkingu. Plac zmieni swoje przeznaczenie
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego