Jesienne przejazdy pociągami retro do Muszyny, Krynicy, Biecza i Gorlic

  • 24.09.2020, 15:09
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Oceń:

Jesienne przejazdy pociągami retro do Muszyny, Krynicy, Biecza i Gorlic
Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

 

Projekt realizujemy w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

W sobotę, 26 września, zabytkowy pociąg z początku XX wieku pojedzie z Nowego Sącza malowniczą Doliną Popradu do Muszyny, a następnie odwiedzi dwa znane uzdrowiska: Żegiestów oraz Krynicę-Zdrój. Pasażerowie będą mogli podziwiać z okien wagonu przepiękne krajobrazy tego zakątka Małopolski, a także zwiedzić atrakcje Muszyny i zapoznać się z ofertą turystyczną regionu.

Kolejnego dnia, w niedzielę 27 września, zabytkowy pociąg przemierzy trasę dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej z Nowego Sącza do Biecza i Gorlic. Celem podróży będzie zwiedzanie Biecza zwanego Perłą Małopolski oraz udział w innych atrakcjach przygotowanych dla turystów i mieszkańców.

Program aktywizujący przygotowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu będzie obejmował zwiedzanie średniowiecznego centrum, wstęp na wystawę w budynku dworca, występy muzyczne w pociągu i na stacjach, a także degustację dań kuchni regionalnej.

Skład pociągu zestawiony będzie z zabytkowej lokomotywy parowej Ty42-107 z 1946 roku oraz składu historycznych wagonów z lat 30-60. XX wieku.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe i obejrzenia tej niecodziennej atrakcji w postaci sprawnego, zabytkowego parowozu i wagonów.

Przejazdy pociągiem na trasie z Muszyny do Krynicy i Żegiestowa oraz z Biecza do Gorlic są ogólnodostępne!

Szczegółowe rozkłady jazdy na stronie:  www.kolejegalicyjskie.pl

W razie pytań lub zainteresowania wykonaniem reportażu podczas jazdy pociągu prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 698-587-287 (Łukasz Wideł). Szczegółowy program i rozkład jazdy przesyłamy w załączeniu.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

 

 

                

                                                                

 

Kamila Prokop

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mirosław
Mirosław 24.09.2020, 16:33
Pociąg to oni mają ale do siebie sexualny, i codziennie w godzinach dopołudniowych plotkują emeryci na ławach przy Kościuszki, kogo by tu kolejnego wykończyć. Jeden maszynista z gębą podartą i dwie lokomotywy i to już jest norma.

Pozostałe