Załóżcie szpilki i pomóżcie dzieciom chorym na raka! Ruszyła akcja #DzienSzpilek

  • 25.09.2020, 10:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Załóżcie szpilki i pomóżcie dzieciom chorym na raka! Ruszyła akcja #DzienSzpilek Redakcja HaloGorlice już włączyła się w akcję #DzienSzpilek
Czy można zrobić coś dobrego, nie wychodząc z domu? Tak, zwłaszcza dzisiaj! Wystarczy para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Rusza akcja #DzienSzpilek, by pomóc małym pacjentom chorym na nowotwory, którzy każdego dnia toczą bój o życie w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. Jak dołączyć do akcji?

 

Dzisiaj (25 września) rusza akcja #DzienSzpilek! Żeby pomóc w zbieraniu pieniędzy dla dzieci chorych onkologicznie wystarczy:

  • zrobić zdjęcie swoim szpilkom,
  • opublikować zdjęcie na swoim Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #DzienSzpilek (zdjęcie można również opublikować na naszym Facebooku, pod postem do tego artykułu).

Taka fotka koniecznie musi być otagowana – wtedy za każde takie zdjęcie organizator akcji: Moliera 2 i sponsorzy przekażą 2 zł na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei. Mniej odważni mogą zrobić zdjęcie samych, niezałożonych butów, bo one też zasilą skarbonkę.

Uwaga! Jak przekonuje organizator panowie też mogą wziąć udział w akcji. Szpilki to dla nich co prawda wyczyn kaskaderski, ale... śmiałków nie brakuje! Zwłaszcza, że pierwszymi, którzy założyli te zdawałoby się damskie buty, byli właśnie mężczyźni, a dokładnie rzeźnicy z Egiptu. W starożytnym świecie rzemiosło było na wagę złota i masaże instalowali noże w podeszwach butów, aby nie musieć brodzić we krwi. Kolejnymi, którzy skusili się na obuwie z obcasami, byli władcy wschodnich stepów, czyli Mongołowie. Stopa dzięki temu zyskiwała lepsze oparcie w strzemionach, a co za tym idzie, znacznie bardziej stabilna była pozycja jeźdźca na koniu.

Źródło info: 1but.pl

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kocimiętka
Kocimiętka 26.09.2020, 12:51
Może niech Burmistrz Gorlic da przykład i założy szpilki :D
70Latek
70Latek 25.09.2020, 12:24
Nic z tego nie rozumiem.
MrRed
MrRed 25.09.2020, 13:26
robisz zdjęcie szpilek, wrzucasz na FB lub instagram i koniecznie opisujesz hasztagiem #DzienSzpilek
za dzisiejsze hasztagi zapłacą na leczenie chorych na raka
Aqarella
Aqarella 25.09.2020, 10:25
Łoooo Panie jakie nogi- kupuje ten stół.

Pozostałe