Remont krytej pływalni już niebawem!

  • 25.09.2020, 10:33
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Remont krytej pływalni już niebawem! fot. haloGorlice
Gruntowny remonty krytej pływalni „Fala” to z pewnością jedna z najważniejszych i najbardziej potrzebnych inwestycji w naszym mieście. Dlaczego jednak remontu nie wykonano w czasie lockdownu, na początku pandemii?

 

Dlaczego remontu nie wykonano w czasie lockdownu, na początku pandemii? To pytanie pojawiało się już kilkukrotnie w Waszych komentarzach. Postanowiliśmy więc zapytać o to dyrektora OSiRu, Pana Mariusza Duszowicza:

Procedura, która musi poprzedzać taką dużą inwestycję wymaga czasu, który zabierają m.in. prace projektowe. Bez ich właściwego zrealizowania nie jest możliwe przejście do kolejnych etapów procedury, w tym samego przetargu i rozpoczęcia prac. W czasie lockdownu, z przyczyn w pełni niezależnych od nas, współpraca z wieloma firmami nie była możliwa. Po prostu były one zamknięte. Nie było możliwości przyspieszenia ich prac, wręcz przeciwnie, musieliśmy się pogodzić z opóźnieniami.

Kiedy tylko przedsiębiorstwa zaczęły pracować w miarę normalnie, przystąpiliśmy do nadrabiania straconego czasu.

Kiedy możemy spodziewać się zamknięcia basenu i rozpoczęcia prac remontowych?

Jesteśmy właśnie po otwarciu kopert z ofertami. Zakładamy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to być może już w listopadzie prace ruszą. Do końca października kryta pływalnia z pewnością będzie otwarta. Co dalej? O tym będziemy informować na bieżąco.

Bardzo dziękujemy za informacje.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RAF
RAF 25.09.2020, 23:35
Kolejna informacja i kolejna ściema, miało być... , będzie... i CO Z TEGO WYNIKA... ZAKŁAMANIE I BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI, ZA PRZEKAZYWANIE INFORMACJI. Od początku roku mówiono że remont będzie od kwietnia i CO......!!!!!!
Paco
Paco 25.09.2020, 21:16
A ratusz jak dalej bedzie obskurny jak moze burmistrz urzedowac w takim budynku turysci widza
Chłop Renata
Chłop Renata 25.09.2020, 17:54
Znowu wieśnioki naprowiają.
Lol
Lol 25.09.2020, 16:02
Tez sie zastanawiam kto zaprojektowal ten nowy wyglad budynku. To raczej muzeum a nie basen. Gratulacje dla pomyslodawcy i tych, ktorzy zaakceptowali pomysl.
Covid
Covid 25.09.2020, 12:11
Już niedługo co pół roku słyszymy. Wszyscy pracowali w czasie fikcyjnej pandemi, tylko na basenie nie wolno, stołki z urzędu, wiadomo.
strona wuwuwu
strona wuwuwu 25.09.2020, 11:48
Ciekawe, czy po remoncie pływalnia z zewnątrz będzie bardzo brzydka, czy tylko taka sobie? Bo przedstawiane wizualizacje to obrazki koszmarnego bunkra, a nie pływalni.

Pozostałe