Rozdziele. Saperzy wykopują kolejne pociski. Droga jest całkowicie zablokowana. AKTUALIZACJA

  • 29.09.2020, 11:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Rozdziele. Saperzy wykopują kolejne pociski. Droga jest całkowicie zablokowana. AKTUALIZACJA Foto: KPP Gorlice
Dzisiaj (29 września) około godz. 11 przy remoncie drogi w Rozdzielu (skręt jak na Lipinki) pracownicy firmy wykonującej prace ziemne znaleźli pocisk artyleryjski.

 

Na miejsce przyjechali saperzy, którzy sprawdzając teren wokół pocisku, znaleźli kolejne 12 i nadal szukają, bo istnieje uzasadnione podejrzenie, że w tym konkretnym miejscu mógł być magazyn. Już teraz wykopano 12 pocisków.

Droga wojewódzka 993 w miejscu znaleziska zostanie lada chwila całkowicie zamknięta i nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

AKTUALIZACJA (info z KPP w Gorlicach, godz. 14)

Saperzy wydobyli już z ziemi 260 pocisków i nadal szukają kolejnych.

AKTUALIZACJA (info z KPP w Gorlicach, godz. 17.10)

Pociski zostały zabrane przez saperów. W sumie 258 artyleryjskich i kilkadziesiąt moździerzowych. Ruch drogowy przywrócony.

Barbara Ćmiech

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Psycholog
Psycholog 02.10.2020, 19:12
Pisze tutaj, bo nie można się wypowiedzieć pod tamtym artykułem, w sprawie samobójstwa. Człowiek nie może się bronić przed gnębieniem gdyż jest atakowany ze wszystkich stron '' Stalking'' , a jak zawiadomi jakieś instytucje to grozą katy sądami, że mają jego adresy IP komputera i co mógł w końcu zrobić taki Nastolatek?? NIC!
TKO
TKO 02.10.2020, 01:20
SKR Liponki - Hooligans Fan Klub mieli race pochowane i inne środki pirotechniczne a Ci przyjechali i zabrali... no chamstwo w biały dzień.
KotkaCzora
KotkaCzora 30.09.2020, 09:27
Antoni Smoleński powie, że to był skrupulatnie i długo planowany zamach na Bałbałę jako prawą i sprawiedliwą rękę Naczelnika.
MR Bolo
MR Bolo 30.09.2020, 02:07
Tyle lat ze nic sie nie stało to aż dziw.... przecierz takie cieżary tam przyejezdzały droga az wołała o remont i jak widac słusnie bo co by było gdyby nadal droga była w takim stanie jak przed remontem+
????
???? 29.09.2020, 20:36
Saperzy wykopali 260 pocisków a zabrali 258 hmmm,dwa wyparowały
!!!!
!!!! 30.09.2020, 08:16
Czytanie ze zrozumieniem 258 altyleryjskich i kilkadziesiąt moździerzowych co robi łącznie ponad 260
Andrzej
Andrzej 29.09.2020, 20:07
Na ul. Ściegiennego w Gorlicach jest kilka niewybuchów w konkretnie znanych każdemu miejscach. Wiele lat temu przyjechali saperzy powiedzieli że nie będą ryzykować bo za tydzień jadą do cywila i tak do dzisiaj leżą. Kopali na rury gazowe, widne i prąd to pod wpływem wiedzy od miejscowych gdzie te pociski leżą zawsze zmieniali trasę tych instalacji w ziemi. No i tak do dzisiaj leżą.
Simon
Simon 29.09.2020, 18:42
Tata mój wspomina iż w tym miejscu były rozbite 2 czołgi niemieckie podczas wojny
???
??? 29.09.2020, 20:39
Jesli to prswda zgloś do programu misja skarb na stacji fokus tv(godz.21),oni takie cuda wykopuja na żywo w programie
hmmm
hmmm 29.09.2020, 19:43
w czołgu raczej nie było 260 pocisków... Czogłu tez tam juz raczej nie ma. Ale podobno w każdej wiesce jest zakopany czołgo i wóz z amunicją :)
Polak
Polak 29.09.2020, 17:59
Mnie ciekawi jak często jest taka sytuacja, że wykopują pocisk czy niewybuch, drapią się po głowach, po czym zakopują głębiej, bo saperzy zaczną szukać, jeszcze im roboty wstrzymają, nie oddadzą roboty w terminie itp. itd. To samo dotyczy się odkryć archeologicznych. Jakichś starych budynków czy cmentarzy. Sytuacja ta sama: przyjadą archeolodzy, robotę wstrzymają. "Mieciu, przysypaj że to i zapomnij"...
tadeusz
tadeusz 30.09.2020, 12:55
To jest chyba jednak odwrotnie,występuje wtedy tzw przestój niezawiniony czyli pieniądze płyną a robić nie trzeba,słyszałem o przypadkach,że w sytuacji gdy wiadomo było ,że terminu robót i tak nie uda się dotrzymać kierownik miał na taką okoliczność "starożytne skorupy"wrzucał do wykopu i dzwonił po archeologów
.........
......... 29.09.2020, 16:25
..jak to mozliwe jest jak robili kiedyś tę drogę i nie natkneli sie na pociski które jak widac leżały niecały metr od skraju asfaltu????????????????????????????
...............
............... 29.09.2020, 15:27
jak tak dalej będą kopac to będzie ewakuacja lipinek i krygu
wku
wku 29.09.2020, 15:20
za PO to tylko jeden czy dwa znajdowano.
Niech żyje partia i wóc
MrRed
MrRed 29.09.2020, 14:31
bombowo. Przepraszam ile!? 260?!?!?! to cud, ze to nie...&$&##
Adolf
Adolf 29.09.2020, 16:07
Słyszałem, że wśród pewnej grupy chodzi taka plotka " jak dotąd nie wybuchło to już nie wybuchnie".
Konsul
Konsul 29.09.2020, 18:01
Cikawe coto za popaprańcy tak twirdzą

Pozostałe