Koniec września w policyjnych statystykach. Potrącenie rowerzysty i kierowca, który nie chciał dmuchać w alkomat.

  • 30.09.2020, 11:15
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Koniec września w policyjnych statystykach. Potrącenie rowerzysty i kierowca, który nie chciał dmuchać w alkomat.
Z notatnika policjanta gorlickiej drogówki.

 

Poniedziałek, 28 września

W poniedziałkowy poranek w Uściu Gorlickim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który odmówił badania trzeźwości alkomatem, dlatego policjanci zawieźli mieszkańca jasła do gorlickiego szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu. Jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a kierowcę po policyjnych czynnościach –  zwolniono do domu.

Jeszcze przed południem na ulicy Wspólnej w Gorlicach kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy hondy i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca został ukarany 220 zł mandatem i sześcioma punktami karnymi.

Niemalże równocześnie na ulicy Szopena w Gorlicach kierująca oplem podczas wymijania innego pojazdu doprowadziła do stłuczki z jadącym z przeciwległego kierunku fiatem. I w tym przypadku sprawczyni została ukarana 220 zł mandatem i sześcioma punktami.

Poniedziałek na drogach Gorlickiego zakończyła kolizja w Bobowej, gdzie kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu kierującej audi. W tym przypadku sprawczyni będzie musiała zapłacić 500 zł mandat, a na jej konto wpłynęło już sześć punktów karnych.

Wtorek, 29 września

Na ulicy Sportowej w Gorlicach kierowca mitsubishi nie zachował szczególnej ostrożności, włączając się do ruchu i doprowadził do zderzenia z rowerzystą. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźne, a kierowca został ukarany 500 zł mandatem i punktami.

Wieczorem policjanci zostali wezwani do Uścia Gorlickiego, gdzie prawdopodobnie z samochodu wiozącego cegły zsunęła się paleta z materiałem. Wygląda na to, że kierowca zgubione cegły przesunął na pobocze. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ktt
ktt 01.10.2020, 18:24
jak by nie miał nic do ukrycia to by się poddał badaniu, tyle!!!!
www
www 30.09.2020, 21:46
Co z kierowcą z ujścia czy był trzeźwy jeśli tak to odszkodowanie za być może pomówienie
powiat tarzański
powiat tarzański 30.09.2020, 18:42
ajak tam sprawa "policjanta" z Gorlic???

Pozostałe