Mądry Mikołaj przed szkodą...

  • 30.09.2020, 12:26
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Mądry Mikołaj przed szkodą... fot. ilustracyjne/ unsplash
Jesteśmy pierwsi? Tak, chyba tak. W czasie kiedy na stoiskach sklepowych zaczynają królować znicze i okolicznościowe, listopadowe wiązanki my proponujemy Wam zaplanowanie grudniowych wydatków już teraz!

 

Mądry Mikołaj przed szkodą… tą w portfelu!

Przed nami niemal 3 miesiące do świąt Bożego Narodzenia. Czy ze względu na pandemię będą one inne niż wszystkie dotychczasowe?

Mamy dość ograniczeń, a święta Bożego Narodzenia powinny być zawsze „lepsze niż kiedykolwiek wcześniej”.

Dlaczego piszemy o tym jako pierwsi i to już 30 września?!

Dlatego, że mimo prób samoograniczania się i wstrzemięźliwości zakupowej wielu z nas zna to uczucie, kiedy komercyjni mikołajowie wychodzą na ulice, a my spoglądamy w portfele wiedząc, że znów nie kupimy wszystkiego co zaplanowaliśmy.

Metoda jest więc jedna: zaplanować i zacząć realizować z większym wyprzedzeniem. W końcu nikt nie chce kończyć roku z debetem na koncie!

Co można załatwić już dziś?

Zaplanuj i kup drobne upominki dla najbliższych już teraz!

Zakup zabawek i drobnych upominków w najbliższych tygodniach wydaje się znakomitym pomysłem, szczególnie w związku z okresem przejściowym w handlu. Kolekcje letnie i jesienne powoli zastępowane są typowo zimowymi. To świetna okazja, by bardzo niedrogo kupić wymarzone zabawki dla najmłodszych lub drobiazgi odzieżowe dla dorosłych.

Epatowanie promocjami na początku grudnia wzbudza często nasze uzasadnione podejrzenie – czy aby na pewno jest taniej?

Najczęstsza odpowiedź brzmi: NIE! Jest drożej niż było jeszcze kilka tygodni temu! Ten sam produkt teraz może być bardzo tani, a w grudniu opatrzony promocyjnymi metkami podrożeje. Jeśli już teraz wiesz co chcesz podarować bliskim w prezencie warto dokonać zakupu.

 

Zaplanuj bożonarodzeniowe dania z głową

Produkty spożywcze typowe dla Bożego Narodzenia w wielu przypadkach są produktami o dłuższej trwałości. Świeże warzywa i owoce to produkty, które oczywiście kupujemy w ostatniej chwili. Kasze, mąki, ryż czy bakalie można nabyć jednak już teraz. Szczególnie suszone owoce mogą zimą podrożeć, a jak wiemy są nieodłącznym elementem świątecznych potraw. Polowanie na nie w możliwie najniższych cenach warto zacząć już dziś! Pierniczki, które kupimy w cukierniach są wypiekane już we wrześniu, może w tym roku warto wypróbować stary przepis, na którego realizację nigdy nie starczy nam czasu na dzień przed Wigilią?

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MrRed
MrRed 30.09.2020, 14:31
Od lat zakupy prezentow zaczynam od września. W grudniu nie cierpi moj portfel. Polecam każdemu. Mozna sie smiac ze za wczesnie ale co 4 wyplaty to nie jedna. A swieta nie sa zaskoczeniem
Jo
Jo 01.10.2020, 11:16
Też tak robię :)

Pozostałe