Dwie szkoły pod okiem sanepidu. Zakażone są nauczycielki AKTUALIZACJA

  • 30.09.2020, 12:42
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dwie szkoły pod okiem sanepidu. Zakażone są nauczycielki AKTUALIZACJA foto: ilustracyjne/freepik
Właśnie otrzymaliśmy informację o potwierdzonych przypadkach zakażania koronawirusem na terenie dwóch szkół z Gorlic.

 

Trwają właśnie ustalenia listy kontaktów nauczycielek, których wyniki są pozytywne. Nauczycielki te uczą w:

- Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

- Miejskim Zespole Szkół nr 1.

Jeżeli miały one kontakt ze wszystkimi uczniami, to sanepid może nałożyć kwarantannę na ponad 900 uczniów! Jak pamiętamy z zasad kwarantanny, oznacza to, że faktycznie do kwarantanny trafić może niebawem tysiące gorliczan!

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

 

AKTUALIZACJA

Dyrektor  MZS nr 1 informuje, iż w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gorlicach oraz Organem Prowadzącym, podjęta została decyzja o czasowym zawieszeniu zajęć w Miejskim Zespole Szkół nr 1 do 2 października 2020 r. włącznie dla następujących oddziałów:

  • Oddział przedszkolny w szkole 
  • 1b 
  • 2b 
  • 2c 
  • 3b 
  • 4a 
  • 4b 
  • 4c 
  • 7a 

Decyzja podjęta została w związku z  zakażeniem covid-19. Wyżej wymienione oddziały przechodzą na zdalne nauczanie.

Prosimy o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie procedur zalecanych przez odpowiednie służby.

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mat
Mat 02.10.2020, 10:06
Za takie zamykanie w domu. Państwo niech płaci odszkodowanie.
www
www 30.09.2020, 22:47
Wszystko fajnie zarządzenia kwarantanna ale kto za to zapłaci ZUS padnie kto zrobi zakupy rodzinie w kwarantannie kto zapłaci rachunki i tak dalej
kto zapłaci składkę ZUS za przedsiębiorcę na kwarantannie kto dostarczy decyzję administracyjną o objęciu kwarantanną (podlega zaskarżeniu ) co z nie prawomocnymi decyzjami co z pomyłkami ja nie chcę ochłapów w formie zasiłków chorobowych ja chcę zarabiać co z zawiedzionymi klientami co z nie zrealizowanymi zamówieniami czy jest ktoś odważni i podpisze decyzję o objęciu kwarantanną
Art
Art 01.10.2020, 09:18
ZUS nie padnie bo to firmy mają zapłacić jak za chorobowe. To firmy w końcu padną jeśli co chwile ludzie będą siedzieć w domach przez kwarantanne. Takie mamy państwo
Obsrewator
Obsrewator 30.09.2020, 20:57
Taka sytuacja, moja córka jest w domu , bo ma kwarantannę , syn musi, zostać, ja i żona tez musimy być w domu... nasi znajomi...., znajomi znajomych....znajomi, znajomych , znajomych. Toż to się pochlastać można...Co za czasy....I wszyscy milczą..
Mik
Mik 01.10.2020, 08:33
To po co tyle ludzi podales zmajomi ci z pewnoacia wdzieczni befa i odpowiednio podziekuja
big
big 30.09.2020, 20:41
Oj, ludzie, ludzie opamiętajcie się, wirus jakiś owszem jest. Gdyby przeprowadzili dla mnie badania to z pewnością miałbym katar udokumentowany. Taki sorry mamy klimat. Jak długo jeszcze będą nam mieszać w głowach. W marcu 50 - 70 stwierdzonych zachorowań , a lasy zamykali i kazali w domu ludziom siedzieć. Paranoja itp...
cziko
cziko 30.09.2020, 16:58
ciem sa zakazone katarem lekkim i cala rodzina w wiezieniu domowym!!!!
Miki
Miki 30.09.2020, 16:41
I cale 2 dni kwarantanny toz to cud no ale minister w 2 dni ozdrowaial to i nauczyciel sie posklada
czikoa
czikoa 30.09.2020, 14:58
A przepraszam,w jakim celu te maseczki? Czy jest jakis wirus?
tralala
tralala 01.10.2020, 09:16
Szef GISu powiedział przecież, żeby Polacy pamiętali, ze jest pandemia.
Żeby zobaczyć, co to jest prawdziwa zaraza, to polecam wycieczkę na dowolny cmentarz choleryczny. Jest takich sporo wokół Gorlic.
mauko
mauko 30.09.2020, 14:55
Szumovski sie w 1 dzien wykurowal... politykow restrykcje nie dotyczą
wariactwo
wariactwo 30.09.2020, 14:49
media.... trzeba było postawić jeszcze 15 wykrzykników przy tej pogrubionej liczbie 900..
...................
................... 30.09.2020, 14:40
a dlaczego nie mówi sie o GRYPIE skoro W pierwszym tygodniu września odnotowano 25 tys. przypadków i podejrzeń zachorowań na grypę a w tym czasie potwierdzono 3,7 tys. zakażeń koronawirusem - wynika z meldunków epidemiologicznych i danych Ministerstwa Zdrowia......czyżby szpitale miały płacone za każdego zarażonego na Covid??????????????????????????
AMI
AMI 30.09.2020, 16:23
Masz rację- grypa jest i jest groźna tak jak covid, ale nie wiem czy wiesz że maseczka ogranicza tez rozprzestrzenianie się grypy i zakażeń grypopodobnych tzw przeziębień. Dla tego masz absolutną rację: TRZEBA WALCZYĆ Z GRYPĄ - MASECZKA I CZYSTE ŁAPKI OBOWIAZKOWE!!
Kosmos
Kosmos 30.09.2020, 16:06
Tylko, że grypy nie można teraz stwierdzić bo przez teleporade ciężko się zbadać 😂 Ale oczywiscie zgadzam się z pytaniem.👍
....
.... 30.09.2020, 14:31
pandemia strachu ciemna masa dalej to kupuje rząd brnie w to dalej bez opamiętania bo mogą jak widzą że ludzie są wystraszeni. Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich że zostali oszukani
Tomtomm
Tomtomm 01.10.2020, 08:19
Polecam wybrać się na wolontariat do hospicjum i to w stroju cywilnym bez maseczek skoro to wszystko wielka mistyfikacja , a na braki w Twoim uzwojeniu nie poradzę
...
... 01.10.2020, 16:02
Polecam wyłączyć TVP a włączyć myślenie
Doktor
Doktor 01.10.2020, 08:35
W saczu tez tak oglaszali a jak sie ludzie zglosili to cisza nikt telefonu nie odbieral wiec sam sobie pomysl ile ten teatrzyk jest wart
Agata
Agata 30.09.2020, 16:43
...idz powiedz tym, co leza teraz w szpitalu , ze sa oszukani I ze wirusa nie ma. Udziel sie jako wolontariusz,.
..........
.......... 30.09.2020, 14:21
taki swierzy przykład............Dorota Gardias w poniedziałek miała znaleźć się w jednym z warszawskich szpitali. Jak twierdzi "Super Express", gwiazda TVN razem z córką mają koronawirusa.

- W szkole Hani panuje koronawirus. Dziewczynka zaraziła Covidem swoją mamę - zdradziła przyjaciółka dziennikarki.

Dziewczynka ponoć przechodzi chorobę z lekką gorączką. Jednak jej mama jest w gorszym stanie.
vox
vox 30.09.2020, 21:18
..........coś dzisiaj nieświeży..........
zs
zs 30.09.2020, 14:05
szkoda szępić ryja
rodzic
rodzic 30.09.2020, 13:41
Z tego co już wiem to tylko klasy które miały bezpośredni kontakt z nauczycielką przejdzie na nauczanie zdalne ... bo Ci co mijają ją na szkolnym korytarzu już nie .....
rodzic
rodzic 30.09.2020, 18:13
Jak widać po aktualizacji artykułu potwierdza się to co napisałem wcześniej , nauczanie zdalne tylko tam gdzie uczyła zakażona osoba
...............
............... 30.09.2020, 13:37
czyli 900 uczniów na kwarantanne +900 mam+900 tatusiów+900 rodzenstwa+900 znajomych+1800 pracodawców rodziców+...eee to już braknie ludzi w mieście żeby na kwarantane poszli
Realia
Realia 30.09.2020, 13:33
Jeżeli chcecie utrzymać rygor sanitarny w szkołach, to zamknijcie szkoły, aby dzieci czy nauczyciele nie wychodzili na przerwach, na wycieczki do okolicznych sklepów, lokali itd. Inaczej to nie ma logiki, skoro zmuszacie aby dzieci i młodzież musiała nosić maski na przerwach.
PS
PS 30.09.2020, 13:28
Uczniowie siedzą bez maseczek, po 2 osoby w tej samej ławce. Klasy ok 30-osobowe w szkołach ponadpodstawowych... Nie ma się co dziwić.
EZ
EZ 30.09.2020, 13:28
Cieszmy się szkołami tak szybko je zamykają ;(
sd
sd 30.09.2020, 13:27
Dajcie spokój, objawowych odizolować, niech się wykurują a reszta do nauki!!!
555
555 30.09.2020, 13:07
Jak dzieciaki na kwarantannie to ich rodzice też , miejsca pracy tych rodziców też ?
Ale jaja ! To jakiś paraliż będzie , jeszcze niech firmy pozamykają to juz wogóle meksyk będzie .

Pozostałe