Pracowity początek tygodnia strażaków: pożar kotłowni, gniazda szerszeni, tlenek węgla i kolizje

  • 01.10.2020, 12:33
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Pracowity początek tygodnia strażaków: pożar kotłowni, gniazda szerszeni, tlenek węgla i kolizje Foto: ilustracyjne/własne
W sumie dwanaście interwencji przez trzy dni.

 

Tydzień w strażackich statystykach zaczął się od pożaru kotłowni w Kobylance (28 września). Ogień w pomieszczeniu pojawił się z powodu nieszczelności przewodu kominowego. 12 strażaków blisko 40 minut gasiło pożar, w wyniku którego uszkodzeniu uległy wszystkie instalacje i narzędzia elektryczne znajdujące się w kotłowni. W sumie straty oszacowano na około 12 tysięcy złotych.

We wtorek (29 września) strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do fałszywego alarmu, który uruchomił się w kościele w Binarowej.

Druhowie z Uścia Gorlickiego sprzątali z kolei drogę w swojej miejscowości, gdzie z jednego z przejeżdżających samochodów ciężarowych wypadły pustaki.

Jeszcze tego samego dnia strażacy usuwali gniazda szerszeni w Libuszy i Bieczu, a do Biesnej zostali wezwani, by odciąć ogromną gałąź niebezpiecznie zwisającą nad chodnikiem prowadzącym do tamtejszej szkoły.

Natomiast wczoraj (30 września) fałszywy alarm uruchomił się w miejskim przedszkolu, potem strażacy interweniowali jeszcze w Szymbarku, gdzie oderwane konary utrudniały przejazd drogą.

Wóz bojowy pojechał także do jednego z mieszkań przy ulicy Słonecznej w Gorlicach, gdzie z kolei uruchomiła się czujka tlenku węgla. Okazało się, że niesprawny piecyk gazowy spowodował, że alarm urządzenia, które słusznie zaczęło informować domowników o niebezpieczeństwie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wczorajszy dzień to także dwie kolizje, po których potrzebna była pomoc strażaków w zabezpieczeniu miejsca i uprzątnięciu drogi.

>>>Binarowa. Zderzenie czołowe dwóch pojazdów. Są ranni.

>>>Trudne warunki na drogach. Kolizje i stłuczki. Kierowcy! Noga z gazu.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe