Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Otworzono koperty z ofertami na wywóz chemikaliów!

Podziel się
Oceń

Na stronie internetowej miasta Gorlice pojawiła się właśnie informacja o treści ofert na realizację zadania związanego z wywiezieniem odpadów nielegalnie składowanych na terenie byłej rafinerii.
Otworzono koperty z ofertami na wywóz chemikaliów!

Autor: Foto: ilustracyjne/własne

 

Jak podaje UM Gorlice:

Dziś (1.10) zostały otwarte oferty, w ogłoszonym przez Miasto Gorlice przetargu, na realizację zadania związanego z wywiezieniem odpadów nielegalnie składowanych na terenie byłej rafinerii. Stanęły do niego dwie firmy, oferując wynagrodzenie na poziomie odpowiednio  48 870 000,00 zł i 74 579 400,00 zł. Pierwsza z kwot mieści się w zaplanowanym na ten cel budżecie.

Miasto Gorlice będzie obecnie podejmowało działania zmierzające do zakończenia procedury przetargowej i podpisania umowy oraz jak najszybszego rozpoczęcia wywozu.

 

źródło: UM Gorlice


Napisz komentarz

Komentarze

Antrakt 02.10.2020 10:50
Rozumiem, że to my głównie zapłacimy za wywóz - w skali gminy z gminnych pieniędzy, a w skali kraju z naszych podatków. 1. Co z utylizacją tych substancji? Kto za to zapłaci? 2. Co ze skażeniem gleby i wód gruntowych? Przecież te substancje ewidentnie przemieściły się w dół zbocza. Ile metrów sześciennych ziemi zostało przesiąkniętych? Ktoś to oszacował, czy "na oko" przyjęto, że jest ok? 3. Kto i jakie konsekwencje poniesie za ten proceder? Przecież to aktualnie problem krajowy, gdyż stajemy powoli się śmietnikiem Europy! KONKRETNIE - kto pójdzie siedzieć! 4. Czy pan burmistrz zamierza jakoś skomentować ten fakt, rozwiać obawy mieszkańców o zdrowie i być może życie, czy może jego rola ogranicza się do okolicznościowego przecinania wstęg i organizowania pokazów laserów i innych, jakże "potrzebnych" fajerwerków i jarmarcznych sztuczek?

zwykły człowiek 01.10.2020 22:57
Pytanie poza konkursem, co to ma być do jasnej ...... lery ?! Reklama twój makaron będzie stał godzinami ?? Stały makaron . Administrator nie wie co tu się wyświetla? ja rozumiem, że reklamy teraz są spersonalizowane ,ale dzisiaj żona prosiła postaw makaron na spaghetti, ja powiedziałem : nie stanie mi! (wąski garnek na krzywym ruszcie ) nie miała na myśli stosunku!

Mieszkaniec 01.10.2020 18:23
Miasto wywozi z prywatnego terenu "syf" i niema z tego nic !!! Czy nie można by zająć części terenu w zamian?

............... 01.10.2020 16:13
podobno ta tańsza oferta jest od firmy która te syfy tu przywiozła???

SzaKAL 01.10.2020 15:56
Ciekaw jestem do jakiego miasta wywiozą te odpady :D

MrRed 01.10.2020 16:01
do Kraśnika :D

Mario B. 02.10.2020 12:24
Do lasu!

KK 01.10.2020 15:49
Blisko 50 milionów złotych?

Zxc 01.10.2020 15:00
Miasto jakims cudem wyciagnie z kapelusza pieniadze, odpady zostana wywiezione... i za chwile wlasciciel terenow po bylej rafinerii znowu przywiezie beczki.. CZY NASI LOKALNI POLITYCY MOGLIBY W KONCU ZAJAC SIE CZYMS POZYTECZNYM?

Sos 01.10.2020 16:18
Gupi jesteś!

Reklama Kamieniarstwo nagrobkowe, budowlane, liternictwo kamieniarskie - nagrobki, piwnice grobowe, parapety, schody, blaty kuchenne i łazienkowe, zdjęcia nagrobkowe, akcesoria: krzyże, krzyżyki, wazony - Szymbark, przy DK28, tel. 577 890 169, 795 249 888
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
Reklama

Temperatura: 28°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Szuwarek Treść komentarza: Urologię zamknąć mechaniczny zamknąć ciekawe kiedy zamkną ratusz to by była DOBRA WIADOMOŚĆ. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy Autor komentarza: butelkka Treść komentarza: Zamiast normalnie pracować robią pokazówki .Po co to komu ? Zaraz pewnie kaweczka ,poczęstunek .Do roboty !!! Ciekawe ile pieniędzy idzie na takie spotkania otwarcie drogi ,mostu, w przedszkolu,dps,szkole itd ... Wszędzie korytko musi być a dla Tych co najbardziej potrzebują NIE MA . Ciekawe czy ludzie zgadną ile zarabiają Panie opiekunki np.w DPS (dom pomocy społecznej)przy przewijaniu ludzi chorych,cierpiących ? Bardzo cięzka praca .Podpowiem najniższą krajową .A taki co od imprezki do iprezki ,od spotkania do spotkania ile ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: strona wuwuwu Treść komentarza: Patrząc na pogarszającą się sytuację gospodarczą na naszym gorlickim podwórku, zaciąganie tak dużego kredytu jest złym działaniem. Tym bardziej, że nikt z popierających ten pomysł nie pokazał jego pełnego kosztu. Mieszkańców ubywa, młodzieży w szkołach ubywa, podmiotów płacących podatki też ubywa. To kto to będzie spłacał za 10 lat? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:54 Źródło komentarza: Jeden głos zdecydował. Tak głosowali radni nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Gorlickiego Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Stolik z wódką i rura dla pań impreza udana podatnik zaplaci Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada
Reklama